چهارشنبه, 21 تیر,1396

معاون وزارت ورزش از تمرینات تیم های ملی نوجوانان و جوانان بازدید کرد

دکتر داورزنی: وزارت ورزش در کنار وزنه‌برداری است

معاون وزارت ورزش از تمرینات تیم های ملی نوجوانان و جوانان بازدید کرد

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش در بازدید از اردوی تیم های ملی وزنه‌برداری نوجوانان و جوانان، گفت: وزارت ورزش و جوانان با تمام توان در کنار وزنه‌برداری است تا برنامه‌هایی که دارد عملی شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ دکتر محمدرضا داورزنی، معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان ظهر امروز(چهارشنبه 21 تیر) با حضور در فدراسیون وزنه برداری ضمن بازدید از امکانات این فدراسیون از تمرینات تیم های ملی نوجوانان و جوانان دیدن کرد و سپس از سالن مسابقات که به شرکت ایرانیان اجاره داده شده نیز بازدید به عمل آورد.
معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در جمع ملی پوشان نوجوانان و جوانان کشورمان گفت : قبل از این که شما به دنیا بیایید درگیر وزنه‌برداری بودم. یکی از اقدامات خوب این است که سرمایه‌گذاری اصولی بر روی رده‌های پایه انجام دهیم. وزارت ورزش و جوانان با تمام توان در کنار وزنه‌برداری است تا برنامه‌هایی که دارد عملی شود. چرا که این برنامه به مدال ختم می‌شود.
محمدرضا داورزنی ادامه داد: مردم هر کشور قهرمانان ملی خود را دوست دارند فرقی نمی‌کند چه رشته‌ای اما برخی رشته‌ها از جمله وزنه‌برداری مردم را شاد می‌کند و به آنها احساس عزت و غرور ملی‌ می‌دهد که با هیچ چیزی قابل قیاس نیست.
وی تاکید کرد: وزنه‌برداری بحران‌های مختلفی را پشت سر گذاشته و فرازو نشیب‌هایی داشته مدتی به صورت جدی بحران دوپینگ داشت. اگر می‌خواهیم در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ نتیجه‌ بگیریم نباید ساعت‌ها و لحظه‌ها را از دست بدهیم . البته باید از زحمات کادرفنی و مسوولان فدراسیون تشکر کرد.
معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: برای مردم نتیجه ورزش خیلی مهم است. دنیا توجه ویژه‌ای به وزنه‌برداری دارد. سال‌های خیلی قبل زمانی که روس‌ها با اقتدار قهرمان فوق سنگین می‌شدند شاید هیچکس تصور نمی‌کرد که روزی یک ایرانی هم بتواند این جایگاه را در اختیار بگیرد. استعداد جوان ایرانی آنقدر هست که در صورت برنامه‌ریزی و پشتوانه‌سازی می‌تواند به بالاترین قله‌ها برسد. مطمئنم که وزنه‌برداری در بازی‌های آسیایی 2018 و المپیک 2020 باز هم دل مردم را شاد خواهد کرد.
علی مرادی، رییس فدراسیون وزنه‌برداری هم توضیحی در مورد اردوی بزرگسالان داد و اعلام کرد: امیدوارم از حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان برخوردار باشیم و با کسب نتایج خوب دل مردم را شاد کنیم.

 سپس دکتر محمدرضا داورزنی، معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان به همراه علی مرادی رئیس فدراسیون در جلسه شورای عالی فنی حضور پیدا کردند.