پنجشنبه, 17 فروردین,1396

مسابقات وزنه برداری نوجوانان قهرمانی جهان-تایلند

احسان در گروه(B) دسته 62 کیلوگرم نهم شد

مسابقات وزنه برداری نوجوانان قهرمانی جهان-تایلند

احسان قیصریه وزنه بردار دسته 62 کیلوگرم کشورمان با مجموع 232 کیلوگرم در جایگاه نهم گروه(B) دسته 62 کیلوگرم ایستاد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ احسان قیصریه وزنه بردار اصفهانی دسته 62 کیلوگرم کشورمان، نخستین نماینده تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشورمان در رقابت های جهانی تایلند، از ساعت 13:30 دقیقه به وقت تهران برای نخستین بار در آوردگاه بین المللی حضور پیدا کرد و با 11 حریف خود در گروه(B) به مبارزه پرداخت.در این گروه حریفانی از گرجستان، رومانی، تایوان، ترکمنستان، اکوادور، بریتانیا، قزاقستان، ونزوئلا(2 وزنه بردار)، مکزیک و هند حضور داشتند.

*در حرکت دوضرب ابتدا کادر فنی برای قیصریه وزنه 128 کیلویی را انتخاب کردند که وی در مهار این وزنه ناموفق بود. در حرکت دوم توانست 128 کیلویی را به نام خود ثبت کند. مرتبه سوم نیز احسان وزنه 136 را با تلاش مضاعف بالای سر برد ولی دو داور حرکت او را نادرست تشخیص دادند و یک داور به وی چراغ سفید داد، تا بدین ترتیب احسان قیصریه با 128 کیلوگرم در جایگاه دهم حرکت دوضرب قرار گیرد.

* در ادامه نیز محمد حسین برخواه سرمربی تیم ملی نوجوانان به داوران مسابقه به علت نادرست اعلام کردن این حرکت به آنها اعتراض کرد.

 

*در پایان؛ احسان قیصریه در حرکت یکضرب با 104 کیلوگرم یازدهم شد. همچنین در حرکت دوضرب با مهار وزنه 128 کیلوگرمی در رتبه دهم قرار گرفت و در نهایت با حدنصاب مجموع 232 کیلوگرم در جایگاه نهم گروه (B) دسته 62 کیلوگرم قرار گرفت.

* “چیانگ” از چین تایپه که در حرکت یکضرب با مهار وزنه 111 کیلویی، دوم شده بود، در حرکت دوضرب وزنه 146 کیلوگرمی را بالای سر برد تا با مجموع 257 کیلوگرم به مقام نخست این گروه دست یابد.

* “رشیدف” از ترکمنستان با مجموع 251 کیلوگرم به جایگاه دومی رسید و “موته اوپاندی” از هند با مجموع 244 کیلوگرم سوم شد.

 

***حاشیه ها

*در خلال برگزاری این مسابقه نیز پسر خردسال “جلود” (دبیر کل کنفدراسیون آسیا و داور رقابت های المپیک 2016 ریو، که در حق بهداد سلیمی ناداروی کرد) در حین این مسابقه، پشت میز گوینده و منشی مسابقه رفت و با گرفتن میکروفن باعث خنده تماشاگران حاضر در سالن “ایندور استادیوم هومارک” بانکوک شد.

 

*رشیدف وزنه بردار ترکمنستانی که در حرکت یکضرب اول شده بود، دوضرب چهارم شد و در مجموع به مقام چهارمی گروه(B) دسته 62 کیلوگرم دست یافت، هرگاه به روی تخته می آمد هموطنانش با هیجان زیادی او را تشویق می کردند.