رییس هیات وزنه‌برداری چهارمحال و بختیاری گفت: در این مسابقات که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سالن وزنه‌برداری شهدا برگزار شد،  معصومه فولادی نسب، زهره جعفری، مهسا شاهرخی، آیدا پورحسینی، زهرا کریمی و نرجس نوریان به ترتیب در اوزان ۴۵، ۶۴، ۷۱، ۷۵، ۸۱ و مثبت ۸۷ کیلوگرم با کسب بالاترین رکورد به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.

مهران رئیسی با بیان اینکه نفرات برتر این مسابقات خود را برای حضور در رقابت‌های کشوری و راه یافتن به تیم ملی آماده می‌کنند، افزود: فدراسیون وزنه‌برداری کشور درصدد توسعه وزنه‌برداری بانوان در تمامی استان‌هاست و  از این رو ساماندهی فعالیت‌های بانوان علاقه‌مند به وزنه‌برداری در چهارمحال و بختیاری نیز از ابتدای امسال آغاز شده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون برنامه‌های آموزشی و تمرینی بانوان وزنه‌بردار در شهرهای فرخشهر، شهرکرد و هفشجان در حال پیگیری است که با توجه به استقبال جمعی از بانوان شهر فارسان از این رشته ورزشی از ابتدای مهر شرایط حضور مربی در این شهر نیز برای آموزش این گروه از علاقه‌مندان فراهم می‌شود.

رئیسی تعداد بانوان فعال در رشته وزنه‌برداری استان را ۱۵ نفر بیان کرد و گفت: کمبود مربی در این حوزه از مشکلاتی است که روند گسترش وزنه‌برداری بین بانوان را با کندی روبه‌رو کرده است اما در حال حاضر با برنامه‌ریزی انجام شده و تغییر وضعیت شیوع کرونا، دوره‌های آموزشی این رشته همه روزه در سالن شهدا شهرکرد برگزار خواهد شد.

رییس هیات وزنه برداری چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به تعطیلی پی در پی باشگاه های ورزشی به دلیل شیوع کرونا افزود: در این مدت تلاش شد تا ورزشکاران برتر استانی آمادگی خود را به نوعی حفظ کنند تا بتوانند در رقابت‌های کشوری و انتخابی تیم ملی در آینده حضور یابند.

وی اظهار داشت: با تغییر وضعیت کرونا و پایدار شدن شرایط به زودی برنامه‌های استعدادیابی رده های سنی نونهالان و نوجوانان در استان پیگیری می‌شود و برای برپایی اردوی تیم بزرگسالان استان نیز مسابقات رکوردگیری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، برادران اخوت، وحید ربیعی، ایمان شاهقلیان، مجید چم حیدر، محمدحسین رئیسی نافچی، علی‌رضا دهقان، علیرضا طاهریان، پیام صادقی، علی رضایی و مصیب دهقان از جمله وزنه بردان چهارمحال و بختیاری بودند که در سه دهه گذشته علاوه بر کسب عناوین قهرمانی ملی در ترکیب تیم ملی نیز حضور داشتند.

زهرا آقایی بانوی پاراوزنه‌برداری چهارمحال و بختیاری نیز در مسابقات کشوری این رشته در دسته ۶۷ کیلوگرم صاحب نشان نقره است.