چهارشنبه, 31 خرداد,1396

مسئول امور بانوان فدراسیون وزنه برداری:

فعلا درحد مجوز آموزش بانوان مجاز به فعالیت هستیم

مسئول امور بانوان فدراسیون وزنه برداری:
ریحانه طریقت مسئول امور بانوان فدراسیون وزنه برداری کشورمان در خصوص آغاز فعالیت های رسمی بخش  وزنه برداری  بانوان در ایران گفت: هم اکنون در حد آموزش و یادگیری می توانیم در بخش بانوان فعالیت داشته باشیم.

  

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ پس از شایعه آغاز فعالیت رسمی وزنه برداری بانوان در ایران، از سوی یکی از روسای هیأت وزنه برداری کشورمان، ریحانه طریقت مسئول وزنه برداری بانوان کشورمان گفت:اطلاعاتی که آقای شاهرخی رییس هیأت وزنه برداری استان لرستان در اختیار رسانه ها گذاشته، صحیح نیست. وی اصلاً هیچ اطلاعاتی از آغاز فعالیت رسمی وزنه بردا بانوان نداشته و بدون هماهنگی با امور بانوان فدراسیون و روابط عمومی اقدام به مصاحبه کرده است.

طریقت اضافه کرد: رییس هیأت وزنه برداری استان لرستان، در هیچ یک از کارگروه های مربوط به بانوان در فدراسیون وزنه برداری حضور پیدا نکرده و هیچ اطلاعی از روند پیشرفت حضور بانوان وزنه بردار ندارد.

وی ادامه داد: وزنه برداری بانوان در مرحله آغاز کارش قرار دارد. قطعاً موارد بعدی با مجوز و هماهنگی وزارت ورزش پیگیری خواهد شد. هم اکنون در حد آموزش و یادگیری می توانیم در بخش بانوان فعالیت داشته باشیم.

طریقت در پایان خاطرنشان کرد:روند فعالیت بانوان در کشورمان از ابتدا شامل آموزش و یادگیری بوده و سپس اخذ مجوز طرح لباس است. فدراسیون جهانی وزنه برداری قانون لباس وزنه برداران زن مسلمان را در سال 2011 میلادی تصویب نموده و فدراسیون وزنه برداری ایران نیز کار خود را امسال آغاز کرده است. برهمین اساس یک طرح لباس براساس فرهنگ ایرانی و اسلامی طراحی شد. پس از آن تایید معاونت بانوان وزارت ورزش و جوانان، باقی برنامه ها از سوی بخش مربوط به امور بانوان فدراسیون وزنه برداری اعلام می‌شود.