دوشنبه, 27 اردیبهشت,1395

مسئولان ورزش کشور از وزنه برداری حمایت می کنند

بزرگان وزنه برداری دنیا به ایران می آیند

مسئولان ورزش کشور از وزنه برداری حمایت می کنند

در فاصله چند روز تا آغاز رقابتهای بین المللی جام فجر، علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری، مهمان برنامه همگام با ورزش در شبکه سوم بود. وی در خصوص آماده سازی تیم ملی وزنه برداری کشورمان برای رویداد بزرگ المپیک ریو و همچنین برنامه های این فدراسیون توضیحات کاملی را ارائه کرد. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری ابتدا در خصوص تغییرات کادر فنی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان گفت: شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری ارزیابی کلی را از تیم های ملی دارند که سپس تصمیمات نهایی گرفته می شود . در خصوص تغییرات در کادر فنی تیم ملی بزرگسالان نیز تشخیص اعضاء شورا این گونه بود که هدایت تیم ملی به سجاد انوشیروانی سپرده شود. وی بعنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان انتخاب شدند.

وی در خصوص تمرینات کیانوش رستمی نیز ادامه داد: شورای عالی فنی در گزارشی دیگر مبنی بر این که کیانوش رستمی چند سال است به صورت انفرادی خود را برای مسابقات جهانی و المپیک در اردو آماده می کند از این پس نیز وی تمرینات خود را برای کسب بهترین نتیجه ادامه دهد. 

رییس فدراسیون وزنه برداری در خصوص مشکلات و کمبودهای فدراسیون تصریح کرد: از نظر امکانات و سخت افزاری با مشکل روبرو هستیم .پس از سال ها ساختمان و کمپ تیم های ملی به بازسازی نیاز داشت که بلافاصله این تغییرات انجام شد و بودجه قابل توجه ای در این راه صرف شده است.

دبیر کل سابق کنفدراسیون وزنه برداری آسیا در خصوص راهکاری برای حفظ کرسی های نمایندگان ورزشی کشورمان در دنیا تاکید کرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهم با تصوب قانونی، کرسی های بین المللی ورزش کشورمان را حفظ کنند تا سرمایه های این ملت با راحتی از دست نرود.همچنین ورزشکاران قهرمان پس از اتمام ورزش حرفه ای خود بتواند در بدنه سازمان های تاثیرگذار کشور به ورزش و نهادهای آموزشی کشور کمک کنند.

مرادی در خصوص رفع مصدومیت بهداد سلیمی بیان داشت: دکتر کیهانی یکی از بهترین جراحان کشور، عمل جراحی پای بهداد سلیمی را انجام داد. بعد از عمل جراحی نیز یک گروه بازتوانی با مدیریت دکتر نوروزی، در صدد رفع کامل آسیب دیدگی او هستند. هم اکنون نیز شرایط درمانی سلیمی خیلی خوب پیش می رود. وی با صرف فعل خواستن، تمرینات خود را ادامه می دهد و در جام فجر روی تخته خواهد رفت.

وی در خصوص برگزاری جام بین المللی فجر به میزبانی تهران گفت: جام بین المللی فجر درتقویم فدراسیون جهانی گنجانده شد و هرساله این مسابقات در ایران برگزار می شود. این مسابقات در اوزان  85، 94، 105 و به اضافه 105 کیلوگرم خواهد بود. بهترین ها در فجر کاپ حضور می یابند و حتی از بزرگان این رشته دعوت کردیم که مسئولان ارشد فدراسیون جهانی از جمله رییس و نایب رییس به ایران خواهند آمد.

رییس فدراسیون وزنه برداری در خصوص تشکیل کلاس های پزشکی برای بالا بردن دانش مربیان وزنه برداری کشورمان خاطرنشان کرد: رییس کمیته پزشکی و آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی نیز کلاس توجیه ای آنتی دوپینگ را در خلال مسابقات فجر برای مربیان وزنه برداری کشور تشکیل خواهند داد. با وزارت علوم نیز مذاکره داشتیم که دانشجویان کارشناسی و دکترا می تواند در این کلاس حضور داشته باشند.

مرادی در خصوص حمایت مسئولان عالی رتبه ورزش کشور از وزنه برداری تصریح کرد: مسئولان ورزش کشور از جمله محمود گودرزی وزیر ورزش، نصراله سجادی معاون وزارت ورزش و کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک به اردوی تیم ملی وزنه برداری آمده اند و دقیقاً در جریان مشکلات وزنه برداران هستند.

رییس فدراسیون وزنه برداری درخصوص اهداء مدال های ملی پوش وزنه برداری به شهدای مدافع حرم تاکید کرد: محمد رضا براری وزنه بردارخوب کشورمان پس از کسب مدال طلای آسیا در ازبکستان مدال های خودش را به شهیدان مدافعان حرم اهداء کرد که از این نشان از خود گذشتگی وزنه بردار ملی پوش کشورمان است.