«علیرضا یوسفی» نماینده ایران در دسته فوق سنگین مسابقات قهرمانی جوانان جهان با مهار ۱۷۷ کیلوگرم در یک‌ضرب، ۲۳۹ کیلوگرم در دوضرب و رکورد مجموع ۴۱۶ کیلوگرم ضمن کسب عنوان قهرمانی جوانان جهان توانست رکورد دوضرب این دسته را نیز به میزان یک کیلوگرم در دوضرب ارتقا دهد. رکورد پیشین دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم با ۲۳۸ کیلوگرم در اختیار یوسفی بود.

یوسفی در حرکت اول یک ضرب نیز وزنه ۱۶۶ و در حرکت دوم ۱۷۱ کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت سوم با بالا بردن وزنه ۱۷۷ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد.

سایت فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری به تمجید از نابغه وزنه‌برداری ایران پرداخت. پیام این فدراسیون در فضای مجاز و پیج‌های مرتبط با IWF منتشر شده است.

در این پیام آمده است: روز شگفت‌انگیزی در وزنه‌برداری بود و ما نمی‌توانستیم پایانی بهتر از این برای مسابقات یونان متصور شویم. علیرضا یوسفی از ایران ضمن شکستن رکورد جهانی دسته فوق سنگین روز خارق العاده‌ای رقم زد و نظاره این رکورد شکنی برای همه لذت‌بخش بود.

علیرضا یوسفی و یکتا جمالی نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی جوانان ۲۰۲۲ جهان بودند که موفق به کسب سه مدال طلا و یک نقره شدند. یوسفی با کسب سه مدال طلا قوی‌ترین جوان وزنه‌برداری جهان لقب گرفت و جمالی با کسب نقره یک‌ضرب به تاریخ‌سازی‌های خود ادامه داد.

یکتا جمالی درمسابقات وزنه برداری رقابت‌های جهانی جوانان در يونان  و  درحرکت یکضرب وزنه‌های ۹۴ و ۹۸ و ۱۰۰ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد ومدال نقره گرفت.

جمالی  در حرکت دوضرب نیز کار خود را با مهار وزنه ۱۱۵ و ۱۲۱ کیلوگرم در حرکت اول و سوم به پایان برد، اما در حرکت دوم وزنه ۱۲۱ کیلوگرم را از دست داد.
وزنه بردار اصفهانی تیم ملی جوانان، سال گذشته نیز با کسب سه مدال برنز در رقابت‌های جهانی جوانان در تاشکند، افتخار کسب اولین مدال‌های بین المللی برای وزنه برداری بانوان را به نام خود ثبت کرد.
این نخستین مدال نقره بانوان در رقابت‌های جهانی جوانان است.