شنبه, 23 اردیبهشت,1396

مرحله سوم لیگ وزنه برداری استان آذربایجان غربی- پیرانشهر

شهرستان میاندوآب در صدر جدول قرار گرفت

مرحله سوم لیگ وزنه برداری استان آذربایجان غربی- پیرانشهر
مرحله سوم، دومین دوره لیگ وزنه برداری رده سنی بزرگسالان استان آذربایجان غربی با صدرنشینی شهرستان میاندوآب خاتمه یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری به نقل از هیأت وزنه برداری استان آذربایجان غربی؛ مرحله سوم، دومین دوره لیگ وزنه برداری رده سنی بزرگسالان استان آذربایجان غربی با شرکت ۵ تیم از شهرستان های ارومیه، خوی، مهاباد، میاندواّب و پیرانشهر جمعه (22اردیبهشت) به میزبانی شهرستان پیرانشهر برگزار شد. در پایان نیز تیم های شهرستان میاندوآب، ارومیه و مهاباد به ترتیب عناوین اول تا سوم تیمی را به خود اختصاص دادند.

گفتنی است؛ این دوره از مسابقات نیز با رکوردشکنی احمد احمد نژاد وزنه بردار مهابادی و دارنده مدال برنز سال 2016 نوجوانان جهان همراه بود. وی در حرکت یک ضرب و دو ضرب در مجموع ۲۰ کیلوگرم رکورد نوجوانان کشور را ارتقاء داد.

بنابراین گزارش؛ برای نخستین بار نیز در سطح مسابقات وزنه برداری استان آذربایجان غربی مهار وزنه ۲۰۰ کلیوگرمی در دسته ۸۵ کیلوگرم به ثبت رسید.

همچنین، وزنه برداری شهرستان پیرانشهر بعد از چند سال دوری از مسابقات استانی حضور فعال و چشم گیرداشت که برهمین اساس بابک مرادزاده رییس هیأت وزنه برداری استان آذربایجان غربی به منظور میزبانی شایسته هیأت وزنه برداری شهرستان پیرانشهر، از اداره کل ورزش پیرانشهر، اعضاء این هیأت و مربیان تشکر و قدردانی کرد.

لازم به ذکر است؛ اکثر شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات لیگ وزنه برداری رده سنی بزرگسالان، متولدین سال های 1381 ، 1382 و 1383 (15 تا 18 سال)بودند. 

 
نفرات برتر اوزان هشتگانه به شرح زیر است:
دسته ۵۶ کیلوگرم: امید مردی با مجموع ۱۳۳کیلوگرم
دسته 62 کیلوگرم: محمد خدایی با مجموع ۱۷۷ کیلوگرم
دسته 69 کیلوگرم: فرهنگ افشین با مجموع ۲۳۵ کیلوگرم
دسته 77 کیلوگرم: احمد احمد نژاد با مجموع ۳۲۷ کیلوگرم
دسته 85 کیلوگرم: حمید رضا خدابنده لو با مجموع ۱۸۵ کیلوگرم
دسته 94 کیلوگرم: علی میری با مجموع ۳۵۸ کیلوگرم
دسته 105 کیلوگرم: حسین حسن زاده با مجموع ۲۶۲ کیلوگرم
دسته 105+ کیلوگرم: سبحان راهبر با مجموع ۲۴۳ کیلوگرم