دوشنبه, 27 اردیبهشت,1395

مراسم گرامی داشت روز روابط عمومی

تاکید دکتر احمدی بر توازن بین کار روابط عمومی و رسانه

مراسم گرامی داشت روز روابط عمومی
معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان گفت: روابط عمومی های ورزشی با نگاه جامع خود باید در دو حوزه روابط عمومی و رسانه توازن برقرار کنند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر عبدالحمید احمدی در مراسم گرامی داشت روز روابط عمومی که در وزارت ورزش و جوانان و با حضور مسئولان روابط عمومی فدراسیون ها و مجموعه های ورزشی برگزار می شد، گفت: ورزش به عنوان یک موضوع اجتماعی، همه مجموعه و اجزای آن به روابط عمومی نیاز دارد و می توان گفت که بیشتر از هر حوزه دیگری به روابط عمومی نیاز دارد.
وی با بیان این که روابط عمومی یک کار تخصصی و در عین حال دشوار است ادامه داد: این دشواری در حوزه ورزش به دلایل مختلف از جمله گستردگی حوزه و مخاطب دو چندان است.
دکتر احمدی روابط عمومی ورزشی را نیازمند نگاهی تخصصی دانست و افزود: تک تک رشته های ورزشی تخصص خودشان را دارند و نمی توان با یک نگاه عمومی صرف، در یک رشته ورزشی کار کرد.
وی افزود: در حوزه ورزش با یک فضای متنوع رسانه ای روبرو هستیم که همه رشته های ورزشی باید از این فضا سهم عادلانه ای داشته باشند و فقط به چند رشته خاص محدود نشود که این موضوع یک کار سخت و مشکل است و در این مورد هنوز به سطح مطلوب دست پیدا نکرده ایم.
معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان روابط عمومی را موضوعی دانست که همواره نیاز به آموزش مداوم دارد و اظهار داشت: خوشبختانه در سال های اخیر ظرفیت آموزشی خوبی در حیطه روابط عمومی در کشور ایجاد شده و کتاب های منتشر شده در این حوزه نسبت به دیگر رشته ها قابل توجه است و نکات کاربردی و جزئی همه بخش های روابط عمومی در آن ها آموزش داده شده است.
وی با طرح این سوال که حضور همکاران رسانه ای در روابط عمومی های ورزشی درست است یا غلط ؟ تصریح کرد: وقتی که فردی به عنوان یک شخص رسانه ای صرف فعالیت می کند در جریان جزئیات اجرایی و مسائل و مشکلات آن رشته قرار نمی گیرد و فارغ از این مشکلات و جزئیات به تحلیل، نقد و بررسی می پردازد اما وقتی که همان فرد در روابط عمومی مشغول به کار می شود در جریان این جزئیات و مسائل قرار می گیرد و با جامعیتی که از آن مجموعه به دست آورده است نگاه خود را تعدیل می کند .
دکتر احمدی ادامه داد: پس اگر فرد رسانه ای که در روابط عمومی کار می کند بتواند توازن را در این دو حوزه برقرار کند تحلیل ها و نقدهایی می نویسد که توام با نگاه متعادل، جامع و با اخلاق است و این کار به واقع خوب است و به مجموعه ورزش کمک می کند. از جهتی دیگر هم می تواند پل ارتباطی خوبی بین رسانه ها و سازمانش برقرار کند که این نگاه های جامع در آن لحاظ شده باشد.

مشاور عالی وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: روابط عمومی ورزشی موضوعی است که با توجه به گستردگی فعالیت، مخاطب و سازمان های مختلف ورزشی و … نیاز به یک تشکل تخصصی دارد که اگر این مجموعه شکل بگیرد می توان در ارتقای جایگاه روابط عمومی موفق عمل کرد تا تجارب افراد در این تشکل همواره ماندگار بماند و به یک جریان دائمی تبدیل شود.