دوشنبه, 26 مهر,1395

مراسم بزرگداشت پهلوان شهید، اسماعیل اعلمی و 184 شهید ورزشکار استان اردبیل

انوشیروانی: ما پرچمدار شهدا در میادین ورزشی هستیم

مراسم بزرگداشت پهلوان شهید، اسماعیل اعلمی و 184 شهید ورزشکار استان اردبیل

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: پهلوان شهید، اسماعیل اعلمی هم در بحث قهرمانی و هم در پهلوانی الگوی ورزشکاران بوده و باید  از لحاظ اخلاق و منش و غیرت همانند آنها باشیم.

  به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری که در مراسم بزرگداشت پهلوان شهید، اسماعیل اعلمی و 184 شهید ورزشکار استان اردبیل حضور داشت در خصوص منش پهلوانی شهید اعلمی گفت: شهید اسماعیل اعلمی در جبهه‌های حق علیه باطل نیز حاضر شده و در راه دفاع از مرزوبوم کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمد. وی در بحث اخلاق وهم ورزش قهرمانی الگوی ورزشکاران بود و ورزشکاران باید در تمام زندگی خود اخلاق و منش  پهلوانی این شهید والامقام را الگوی خود قرار دهند.
 

انوشیروانی با بیان اینکه امروزه منش پهلوانی و اخلاق در ورزش از اهمیت و جایگاه بسیاری بالایی برخوردار است، تصریح کرد: شهید اعلمی در تمامی زندگی خود اخلاق و منش پهلوانی را مبنای کار خود قرار داد و همیشه به این ملاک ها در میادین بین‌المللی پایبند بود.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری با بیان اینکه اقتدار و عظمت کنونی کشور مدیون خون شهدا است، افزود: ما باید قدردان خانواده‌های معظم شهدا و خون شهدا باشیم چرا که امروز در سایه خون شهدای والامقام کشور به پیشرفتهای قابل توجهی دست یافته است.

وی اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت باید نسل امروزی و به ویژه جوانان انتقال یابد که نیاز است در این زمینه دستگاههای فرهنگی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.