«علی مرادی» در متن پیامی به مناسبت دریافت حکم بازنشستگی و خاتمه همکاری با فدراسیون وزنه برداری پس از 33 سال فعالیت، اظهارامیدواری کرد موفقیت های بانوان و تیم ملی بزرگسالان مردان همچنان تداوم یافته و «تفكر و انديشه نقش آفريني تعيين كننده ايراني ها در مجامع و مسندهاي معتبر آسيايي و جهاني، همچنان با قوت و تدبير دنبال شود تا از اين حيث نيز پشتوانه هاي پرنفوذي داشته باشیم.»

متن کامل این پیام به این شرح است:

الخير في ما وقع

 

به نام خداوند قادر متعال كه دانا به ذات امور، افعال و افكار بندگانش است؛ در چنين بينشي، قطعا” در هر رخداد و واقعه اي مي توان خيري را جستجو كرد و به آن رسيد كه اين امر شايد معناي عملي عبارت
” الخير في ما وقع ” باشد.

اينك كه به حكم وزارت ورزش و جوانان، توفيق خدمتگزاري به جامعه ورزش و خانواده معزز رشته
وزنه برداري از اينجانب سلب شده و با تمديد مهلت قانوني انجام وظيفه در كسوت رياست فدراسيون وزنه برداري موافقت نشده است (عليرغم اينكه چنين امكاني براي 2 سال آينده هم وجود داشت) ضمن تمكين و احترام به تصميم اتخاذ شده، لازم مي دانم به برخي موارد، اشاره اي كوتاه و مختصر داشته باشم.

پس از پايان دوران ورزش قهرماني در لباس ملي پوش رشته وزنه برداري كه اواسط دهه 60 خورشيدي رخ داد، بنابر وظيفه اي كه بردوشم نهاده شد و در برهه اي حساس و سرنوشت ساز، سكان هدايت فدراسيون وزنه برداري به اينجانب سپرده شد. در طول 33 سال گذشته، چه در بعد مسئوليت هاي داخلي و چه در مجامع آسيايي و جهاني،‌ آنچه به عنوان اصل نخست مدنظرم قرار داشت،‌ خدمت صادقانه به علاقمندان اين رشته پرزحمت بود چرا كه خود سالها با مشكلات و دغدغه هاي مرسوم وزنه برداران آشنا بودم. طبيعتا” آغاز فعاليتهاي مديريتي آن هم در دهه شصت كه امكانات و اعتبارات بسيار محدود بود، سختي هاي خاص خود را به همراه داشت و در چنين شرايطي، طراحي و اجراي برنامه هاي كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت كار چندان آساني نبود اما به فضل پروردگار و همراهي و همكاري اهالي زحمتكش خانواده وزنه برداري، با تلاش شبانه روزي و حركتي همه جانبه، در نهايت ماحصل كار گروهي مشمول بركتي شد كه در مسابقات المپيك، رقابتهاي جهاني، باشگاهي و همچنين پيكارهاي رده هاي سني پايه نمود عيني پيدا كرد.

طبيعتا” طي اين مسير طولاني و سي و چند ساله با فراز و نشيب هاي فراواني همراه بود كه امروز درصدد بازگويي آنها نيستم اما امروز بسيار خرسندم كه در پايان دوران مسئوليتم، آرزوهاي مهمي چون فعال شدن رشته وزنه برداري در بخش بانوان به يك واقعيت تبديل شده و ايضا” نسل جديدي در حال خودنمائي است كه در صورت توجه درست و هدايت صحيح ايشان، مي تواند تا حداقل يك دهه افتخار آفريني هاي جوانان برومند ايراني در صحنه هاي بين المللي را تضمين كند.

امروز مسئوليت حساس رياست فدراسيون وزنه برداري را در حالي به جانشين خود واگذار مي كنم كه تيم ملي بزرگسالان مردان ايران اخيرا” نائب قهرمان جهان شده و زنان ايراني هم به رتبه ارزنده ششمي جهان نائل آمده اند. دختران نوجوان ايراني هم برسكوي سوم جهان تكيه زده اند و در رده پسران جوان و نوجوان هم عناوين ارزنده بين المللي حاصل آمده است. اينها همه به آن معنا است كه درصورت توجه به سرمايه هاي موجود و ظرفيت هاي انكارناپذير ايجاد شده، مي توان سالهاي سال از رشته وزنه برداري انتظار تداوم
افتخار آفريني ها و شاد كردن دل مردم ورزش دوست كشورمان را داشت.

حالا وقت آن رسيده كه اين امانت گرانمايه و البته خطير را به ديگري بسپارم ؛ امانتي كه براي حفظ و صيانت از ارزشها و شأن و منزلت آن، خون دلها خورده ام و آن را شبيه يك فرزند پاس داشته ام.

در چنين شرايطي قصد گله گزاري و شكايت از ناملايمات، كاستي ها، بي توجهي ها و بعضا” عدم حمايتهاي كافي و وافي در برهه هاي مختلف زماني ندارم و ترجيح مي دهم به جاي حرف زدن از نقائص و مشكلات،‌ آرزوي توفيق براي جامعه وزنه برداري ايران كنم و اين نويد را بدهم كه اين رشته ورزشي جذاب و
مدال آور،‌ در بستري پاك و علمي ان شاء ا… همچنان خبررسان شادي ها و موفقيت هاي جوانان ايراني خواهد بود.

از نقطه نظر حضور در مجامع بين المللي نيز با توجه به رايزني هاي صورت گرفته و تمهيدات انديشيده شده، امكان احراز كرسي هاي تعيين كننده فدراسيون جهاني وزنه برداري براي اينجانب و ديگر نمايندگان ايران فراهم شده بود تا در انتخابات پيش رو، شاهد حضور پررنگ كشورمان در پست هاي كليدي و تصميم ساز بين المللي باشيم اما تعويق انتخابات از يك طرف به همراه فراغت اينجانب از مسئوليت رياست فدراسيون وزنه برداري ايران، قطعا” شرايط را به گونه ديگري رقم خواهد زد. با اين حال انتظار دارم تفكر و انديشه نقش آفريني تعيين كننده ايراني ها در مجامع و مسندهاي معتبر آسيايي و جهاني، همچنان با قوت و تدبير دنبال شود تا از اين حيث نيز پشتوانه هاي پرنفوذي داشته باشيم.

در پايان عرايضم، ضمن گردن نهادن به آنچه مقدر است، اعلام مي دارم براي سربلندي رشته وزنه برداري، كما في السابق از هيچ كوشش و تلاشي فروگذار نخواهم كرد چرا كه خود را يكي از فرزندان اين خانواده مي دانم و تا زنده هستم،‌ دل در گرو اعتلاي بيش از پيش آن دارم.

و من ا… التوفيق

علي مرادي