یکشنبه, 21 مرداد,1397

مرادزاده: فدراسیون ها دیگر از طرح استعدادیابی وزنه برداری استفاده خواهند کرد

پشتوانه سازی با حمایت های مسئولان ورزش امکان پذیر خواهد بود

مرادزاده: فدراسیون ها دیگر از طرح استعدادیابی وزنه برداری استفاده خواهند کرد

مربی تیم نونهالان وزنه برداری کشورمان گفت: طرح استعدادیابی و نخبه پروری فدراسیون وزنه برداری به طور حتم الگوی دیگر فدراسیون ها برای پرورش استعدادهای ورزشی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ بابک مرادزاده مربی تیم نونهالان وزنه برداری کشورمان در خصوص برگزاری نخستین دوره اردوی نونهالان وزنه برداری ایران که 6تا 12مردادماه به میزبانی شهرستان کرج برگزار شد، اظهار داشت: وزنه برداران نونهال حاضر در اردوی شهرستان کرج منتخبین جشنواره وزنه برداری نونهالان شهرستان بانه بودند که بنده و بهادر مولایی قهرمان جهان به عنوان مربی در این اردو حاضر بودیم. اکثر این وزنه برداران 13و 14 سال بودند که به صورت رسمی و قوانین موجود باید در مسابقات نوجوانان رده سنی 13تا 15 باید به روی تخته مسابقات بروند.
وی در خصوص اهداف این اردو نیز خاطرنشان کرد: در کنار کمیته استعدایابی فدراسیون وزنه برداری سعی در اصلاح ایرادات تکنیکی این نفرات بودیم و نظم اردویی اجرا شد. مهمترین اصل در این اردو اخلاق مداری، احترام به یکدیگر، پیشکسوتان، مربیان و به دور ماندن از خودبینی بود.
مرادزاده اضافه کرد: این نونهالان و نوجوانان نخبه در این اردو پشتوانه های وزنه برداری ایران در آینده خواهند بود تا در کنار تیم ملی نوجوانان، یک تیم سایه را داشته باشیم. این پشتوانه سازی نیز با حمایت های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان امکان پذیر خواهد بود.
وی ادامه داد: این طرح استعدادیابی و نخبه پروری که توسط ریاست فدراسیون وزنه برداری و استادمحمدرضا کاظمی نژاد به پیش می رود به طور حتم الگوی دیگر فدراسیون ها خواهد بود. این طرح باید از سوی خانواده وزنه برداری حمایت و پشتیبانی شود تا در آینده شاهد افتخارآفرینی و قهرمانی این نونهالان باشیم و پرچم عزیز کشورمان در مسابقات جهانی و المپیک به اهتزاز دربیاید.