مدیرفنی تیم های ملی: علیرغم فراخوان سراسری، مشارکت پایین است

«کوروش باقری» مدیر تیم های ملی فدراسیون وزنه برداری در آستانه برگزاری اولین رکوردگیری سراسری بانوان کشور اظهارداشت: «هدف ما این بود که فرصتی برای شناسایی و معرفی تمام افراد واجد شرایط حضور در اردوی تیم ملی بانوان فراهم کنیم تا هیچکس احساس نکند حقی از او ضایع شده است اما  علیرغم فراخوان داده شده، میزان مشارکت پایین است.»

باقری در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری در خصوص برگزاری اولین رکوردگیری از بانوان وزنه بردار سراسر کشور و میزان استقبال از این فراخوان، توضیح داد: «علیرغم جوسازی هایی که دیده و شنیده می شد، تعداد افرادی که برای حضور در رکوردگیری اعلام آمادگی کرده اند به انگشتان دو دست هم نمی رسد. یکی از دلایل مهم شاید تاکید ما بر گرفتن آزمایش دوپینگ باشد و دیگر این که برخی افراد برخلاف ادعاهایشان، فقط در فضای مجازی می توانند خوب رکورد بزنند.»

باقری افزود: با وجود این که تقریبا در سه سال گذشته هیچ کاری به عنوان رکوردگیری سراسری انجام نشده اما می خواستیم هر کسی در گوشه و کنار کشور مشغول تمرین است و می تواند به تیم ملی کمک کند، فرصتی برای اثبات خودش داشته باشد. گرجه در آینده با برگزاری رویدادهای چندمرحله ای مثل قهرمان کشوری و لیگ یا از طریق معرفی توسط مربیان مورد وثوق، می توانیم بهترین استعدادها را شناسایی کنیم و دیگر نیازی به فرایند رکوردگیری سراسری نخواهیم داشت.»

به گفته وی تاکنون پنج نفر برای رکوردگیری اعلام آمادگی کرده اند و برای همین تعداد هم، سالن وزنه برداری ایرانیان آماده شده است.

مدیر تیم های ملی تاکید کرد: این نکته را فراموش نکنید که ملاک انتخاب افراد برای عضویت در تیم های ملی، وزنه زدن روی تخته است نه حرف زدن. برای راه یافتن به تیم ملی، راحت ترین و مطمئن ترین راه این است که در فضای واقعی روی تخته وزنه بزنند.

باقری در خاتمه درباره دلایل تعیین رکوردهای ورودی در فراخوان سراسری گفت: این رکوردها با توجه به میانگین رکوردی اعضای کنونی تیم ملی بانوان در نظر گرفته شده تا با احتساب شروع حرکت اول از 20 کیلو پایین تر، افراد بتوانند به رکورد معقولی برسند و در صورت انتخاب، به تیم ملی کمک کنند.

رکوردگیری سراسری بانوان وزنه برداری کشور روز پنجشنبه دهم شهریورماه در سالن وزنه برداری ایرانیان واقع در مجموعه آزادی برگزار می شود.