ﺳﻪشنبه, 26 اردیبهشت,1396

محمد زارعی:

سطح مسابقات نزدیک به بازی‌های جهانی بود

محمد زارعی:

وزنه‌بردار تیم ملی گفت: این مسابقات نزدیک به رقابت های جهانی بود چرا که رکوردهای نهایی تنها ۵ الی ۶ کیلو با رکوردهای جهانی فاصله داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ محمد زارعی پس کسب عنوان پنجمی بازی‌های کشورهای اسلامی اظهار داشت: مسابقات خیلی سنگین بود و حتی از پیش بینی‌های ما فراتر بود. همه کشورهای مدالی با نفرات اصلی خود آمده بودند و می‌توان گفت این مسابقات نزدیک به رقابتهای جهانی بود چرا که رکوردهای نهایی تنها ۵ الی ۶ کیلو با رکوردهای جهانی فاصله داشت. ۱۳ نفر در دسته ۹۴ کیلوگرم حضور داشتند و ۸ نفر نزدیک به هم بودند و همین سبب شد تا رقابت میلیمتری و نزدیکی را شاهد باشیم.

وی درباره استرسش به هنگام وزنه زدن نیز گفت: استرسم عادی بود چرا که چند سالی از صحنه رقابت دور بودم. هر چقدر تجربه بیشتر باشد، استرس کمتر می‌شود.

زارعی درباره افتش در حرکت دوضرب گفت: با توجه به دوری چند ساله‌ام از مسابقات مجبور بودم وزنه‌هایی را انتخاب کنم که از رکورد تمرینی‌ام کمتر باشد. من وزنه بردار یکضرب زن هستم و مصدومیت قبلی ‌ام از ناحیه چهارسر که در حرکت دوضرب بوجود آمد، عقب افتادم و چند ماه طول کشید تا دوباره برگردم.