پنجشنبه, 27 اسفند,1394

محمد حسین برخواه: در سال‌های اخیر کمتر به پشتوانه سازی اهمیت می دادند

سرمربی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان گفت: هدف اصلی ما پشتوانه سازی برای تیم ‌های جوانان و بزرگسالان در سال‌های آینده است

موضوعی که در سال‌های اخیر کمتر به آن توجه شده بود که اگر این طور نبود حالا دست ما بازتر بود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ محمد حسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان در خصوص آینده نگری درتیم ملی نوجوانان گفت: تلاش می‌کنیم نفراتی را انتخاب کنیم که توانایی لازم را برای حضور در سطوح بالاتر در سال‌های آینده را داشته باشند. در سال 2016 مسابقات جهانی و آسیایی را پیش رو داریم که به دنبال کسب بهترین نتیجه در این رقابت‌ها هستیم تا با دست پر از این مسابقات باز گردیم. متاسفانه در سال 2015 در رده‌های نوجوانان در مسابقات آسیایی و جهانی حضور نداشتیم که این عدم حضور لطمه زیادی به وزنه برداری در این رده وارد کرد.
سرمربی تیم وزنه برداری نوجوانان در خصوص تصریح کرد: در سال 94 ، 4 مرحله اردو را برگزار کردیم و برنامه‌های سال 95 هم به فدراسیون ارائه شده است که امیدواریم بتوانیم با حمایت‌های مرادی این برنامه ها را به خوبی پیاده کنیم حتی برای سال‌های آینده نیز برنامه‌ریزی کرده‌ایم به طوری که نفراتی را شناسایی کرده‌ایم که در سال‌های 2017 و 2018 بتوانند به تیم ملی کمک کنند و حتی در المپیک نوجوانان به میدان بروند. آنچه در توان ما بوده است انجام شده و تلاش می‌کنیم وزنه برداری آینده روشنی داشته باشد و طوری کار کنیم تا وزنه برداری کشور را برای یک دهه آینده بیمه کنیم.
برخواه درباره عملکرد مشاور بلغاری گفت: او در اردوی اخیر نوجوانان 10 روز در کنار ما حضور داشت و در تمام جلسات تمرینی حضوری فعال داشت البته خیلی در موارد کلی و برنامه‌ها ورود پیدا نمی‌کرد و برنامه های ما را تائید می‌کرد هرچند پیشنهاداتی هم داشت که در تمرینات منظور می‌شد که به نظر می‌رسد حضورش می‌تواند در وزنه برداری موثر باشد.