دوشنبه, 19 آذر,1397

محسن سلطانی: اهمیت تیم ملی جوانان کمتر از بزرگسالان نیست

باید از عنوان قهرمانی دو سال پیاپی مان دفاع کنیم

محسن سلطانی: اهمیت تیم ملی جوانان کمتر از بزرگسالان نیست

مربی ادواری تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان گفت: این رده پشتوانه اصلی تیم ملی بزرگسالان به شمار می‌رود و برای داشتن آینده درخشان در عرصه جهانی، از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، محسن سلطانی در خصوص برگزاری اردوی تیم ملی جوانان اظهار داشت: اردویی که در حال برگزاریست، از بین نفرات برتر انتخابی تیم ملی جوانان در اردبیل تشکیل شده است. تمرینات این مرحله در دو بخش 11 روزه برگزار می شود. در دوره ی اول 14 وزنه بردار تا دسته 81 کیلوگرم و در دوره ی دوم نیز 14 وزنه بردار تا دسته فوق سنگین شرکت خواهند کرد. در نهایت نفرات مستعد و برتر به اردوهای بعدی دعوت می شوند تا در مسابقات جهانی و آسیایی پیشرو شرکت کنند.

وی در خصوص اهمیت بالای رده سنی جوانان گفت: با توجه به اینکه این رده پشتوانه اصلی تیم بزرگسالان هستند، به طور حتم از اهمیت بالایی برخوردار است. با برنامه ریزی و برگزاری اردوهای مداوم، این نفرات در آینده می توانند در بدنه اصلی تیم بزرگسالان قرار بگیرند و کمبودی در این رده احساس نشود. البته، اکنون هم 3 وزنه بردار جوان در اردوی بزرگسالان مشغول تمرین هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه وزنه برداری ایران مدافع عنوان قهرمانی در رده سنی جوانان است، باید اردوها مرتب و منظم برگزار بشود تا بتوانیم از عنوان قهرمانی سه سال پیاپی مان دفاع کنیم.

سلطانی در خصوص حضور مربیان ادواری در تیمهای ملی تاکید کرد: استفاده از مربیان سراسر طرح بسیار خوبی است تا مربیان شهرستانها در تمرینات حضور پیدا کنند و با فضای اردوها آشنا شده و تجربیات گرانبهایی را به دست آورند. در ادامه، تجارب مربیان به شهرستانها انتقال داده می شود و همین در تمرینات ورزشکاران تاثیرگذار خواهد بود.

این مربی زنجانی در مورد برنامه های آینده وزنه برداری این استان عنوان کرد: با تلاش مربیان و برنامه ریزی و طرح های استعدادیابی که حدود 10 سال پیش آغاز شد، روی استعدادها وقت گذاشته شده است. هم اکنون از استان زنجان 4 وزنه بردار در رده سنی جوانان و حسین سلطانی نیز به اردوی بزگسالان دعوت شده اند.

وی ادامه داد: جا دارد از زحمات جناب مهندس امیدی رئیس هیئت وزنه برداری زنجان و تمامی زحمت کشان و دلسوزان و همچنین سرمربی تیم استان جناب آقای علی نصرتی، تشکر کنم که بانی اصلی این موفقیت ها بودند. مهمترین عامل پیشرفت استان در سالهای اخیر فقط همدلی و همبستگی میان مربیان و کادر اجرایی هیئت بوده است. امیدوارم بنده هم بتوانم در مسیر موفقیت های بی وصف فدراسیون در سالهای اخیر سهم کوچکی داشته باشم.

سلطانی در پایان خاطرنشان ساخت: برای برگزاری مداوم و مستمر اردوهای رده سنی نوجوانان و جوانان، از ریاست محترم فدراسیون تشکر و قدردانی تشکر می کنم. از دکتر باقری نایب رئیس فدراسیون، جناب آقای بیرانوند دبیر زحمتکش فدراسیون، تمامی دلسوزان و پیشکسوتان نیز سپاسگذار هستم.