چهارشنبه, 09 تیر,1395

لیگ برتر وزنه برداری، فصل 95

لیگ از 25 شهریور استارت می خورد

لیگ برتر وزنه برداری، فصل 95

هفته اول رقابتهای لیگ برتر وزنه برداری باشگاههای کشور به میزبانی ذوب آهن اصفهان طی روزهای 25 و 26 شهریور سال جاری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ نخستین جلسه لیگ برتر باشگاههای کشور در سال 95 امروز چهارشنبه ( 9 تیرماه) با حضور علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری در سالن جلسات این مجموعه برگزار شد. در این نشست نمایندگان رسمی تیم های شرکت کننده در لیگ برتر وزنه برداری فصل95(رده سنی بزرگسالان و جوانان) نیز حاضر بودند. در پایان این جلسه نیز تصمیمات نهایی در خصوص برگزاری هرچه بهتر مسابقات لیگ برتر از سوی مسئولان کمیته مسابقات و سازمان لیگ در سال جاری اتخاذ شد.

همچنین نمایندگان تیم های شرکت ملی حفاری اهواز، مناطق نفت خیز جنوب، نفت و گاز مسجد سلیمان، ذوب آهن اصفهان، نیروی زمینی، عقاب نیروی هوایی همدان، رعد پدافند تهران، ستارگان ساری و پدیده کامیاران در این نشست حاضر شدند و تنها نماینده دانشگاه پیام نور در این جلسه حضور نداشت.تیم پدیده کامیارن نیز برای نخستین بار است که در جمع تیمهای حاضر در لیگ برتر جوانان و بزرگسالان حاضر می شود.

تیم های ذوب آهن اصفهان و یاسین پیشروقم در لیگ جوانان شرکت ندارد و فقط در رده سنی بزرگسالان تیمداری می کند. لیگ جوانان با 8 تیم و لیگ برتر بزرگسالان با 9 تیم برگزار می شود.

لازم به ذکر است، مسابقات لیگ برتر بزرگسالان به صورت متمرکز در5 هفته، که نخستین هفته طی روزهای 25 26 شهریور در اصفهان و به میزبانی باشگاه ذوب آهن اصفهان برگزار خواهد شد.لیگ وزنه برداری جوانان در سه هفته برگزار می شود که نخستین هفته طی روزهای 7 و 8 مهر، به میزبانی باشگاه نیروی زمینی در مشهد برگزار می شود.

گفتنی است، نخستین مرحله از ارسال مدارک به کمیته مسابقات فدراسیون وزنه برداری از 26 تیر آغاز می شود وتیم های حاضر در لیگ برتر بزرگسالان تا 15 شهریور و تیم های حاضر در لیگ جوانان نیز تا 20 شهریور مهلت ارسال مدارک و تکمیل لیست نهایی نفرات خود را دارند.در ضمن به هیچ وجه بعد از گذشت این تاریخ مدارک تیم های از سوی فدراسیون پذیرفته نمی شود.

در پایان شایان ذکر است، تاریخ برگزاری هفته های بعدی این دوره از لیگ برتر در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان متعاقبا از سوی فدراسیون وزنه برداری اعلام می شود.