دوشنبه, 01 خرداد,1396

قریشی:

امسال20 درصد بیشتر از سال قبل فعالیت آموزشی، فنی و عمرانی خواهیم داشت

قریشی:
رییس هیأت وزنه برداری استان خوزستان معتقد است؛ فعالیت های وزنه برداری استان در حال گسترش است و امسال 20 درصد فعالیت آموزشی و عمرانی بیشتر از سال قبل خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سید علیرضا قریشی رییس هیأت وزنه برداری استان خوزستان در خصوص افتخارآفرینی های اخیر وزنه برداران کشورمان، اظهار داشت: قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی عشق آباد ترکمنستان و بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در باکو آذربایجان را به تمامی مسئولان فدراسیون و ورزش کشورمان تبریک می گویم. سید ایوب موسوی یکی از وزنه برداران شایسته استان خوزستان هم توانست مدال های ارزشمندی را بدست بیاورد.
قریشی در خصوص گسترش وزنه برداری در استان خوزستان تصریح کرد: از زمانی که بنده مسئولیت هیأت وزنه برداری استان خوزستان را برعهده گرفتم هر سال، فعالیت های وزنه برداری این استان را گسترش دادم.برهمین اساس نیز امسال(سال 96) 20 درصد فعالیت آموزشی، فنی و عمرانی بیشتر از سال قبل خواهد بود.
رییس هیأت وزنه برداری استان خوزستان در خصوص برگزاری مسابقات استانی در رده های سنی مختلف تاکید کرد: سال96 برای برگزاری هر چه بهتر مسابقات وزنه برداری در سطح استان خوزستان برنامه ریزی خوبی را داریم. امسال 3 مسابقه درهر رده سنی(نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان) خواهیم داشت. در رده سنی نونهالان جشنواره نونهالان متمرکز را در استان برگزار می کنیم. از این رو هفته نخست لیگ رده های سنی نوجوانان و جوانان را طی روزهای 21 و 28 اردیبهشت برگزار کردیم.
وی ادامه داد: بعد از ایام ماه مبارک رمضان اردوهای استعدادیابی را در رده سنی نونهالان را برگزار می کنیم.این اردوهای استعدادیابی به صورت متمرکز سه روزه در شهرستان مختلف بین 30 تا 40 نونهال مستعد در این رشته که از نظر پیکر سنجی وضعیت مناسب را دارند، به اردوهای نهایی دعوت خواهند شد تا این گونه بتوانیم وزنه برداری استان خوزستان را رشد و ارتقاء بدهیم.
رییس هیأت وزنه برداری استان خوزستان در خصوص کارهای فرهنگی صورت گرفته نیز خاطرنشان کرد: در بخش فرهنگی نیز رویکرد مان را تغییر دادیم و قرار شد هر هفته از مسابقات استانی را به پاسداشت یک پیشکسوت نام گذاری کنیم. این عزیزان سال ها عمر خود را برای پیشرفت وزنه برداری در استان خوزستان صرف کردند. برهمین اساس لوح سپاس و تقدیری را تهیه کردیم تا به آنها تقدیم کنیم.
قریشی در خصوص عملکرد سال 95 هیأت وزنه برداری استان خوزستان گفت: وزنه برداری استان خوزستان سال شلوغی را در سال 95 سپری کرد. سال گذشته در رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان در سطح استان 8 مسابقه را برگزار کردیم. همچنین میزبان مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی بزرگسالان (نکوداشت حضرت آیت الله موسوی جزایری) بودیم و در نهایت میزبان جام بین المللی فجر که این رقابت برای ما بسیار پر بار بود.
وی ادامه داد: یکی از کارهای مهمی که در وزنه برداری استان انجام دادیم میزبانی رقابت های بین المللی دهه فجر بود. این میزبانی های بین المللی باعث رشد و شکوفایی هر ورزشی می شود و برهمین اساس تاثیر بسزایی در حرکت رو به جلو وزنه برداری استان خوزستان داشت. وزنه برداری مورد تایید و قبول شخصیت های ارشد سیاسی، نظامی و حتی مذهبی استان خوزستان و جزء رشته های برتر ورزشی استان است و همه مسئولان این رشته را دوست دارند.از این رو ما از تمام ارگان ها برای برگزاری مسابقات کمک می گیریم و مطابق روال و بدون مشکل در اجرا فعالیت های رو به رشد وزنه برداری استان تلاش می کنیم.
رییس هیأت وزنه برداری استان خوزستان در خصوص هر چه بیشتر برگزاری رقابت های بین المللی در کشورمان اضافه کرد: هر فدراسیون که سعی دارد در ورزش کشور شکوفا شود، باید ارتباط بین المللی گسترده داشته باشد. وزنه برداری ایران قبل از مدیریت فعلی سال های زیادی را بدون ارتباط قابل قبول بین المللی پشت سر گذاشت و هیچ حرکتی در این زمینه وجود نداشت.یکی از مراحل ارتباط بین المللی با سایر کشورها برگزاری رقابت ها در رده های سنی مختلف آسیایی، جهانی و دوستانه است.
وی در خصوص فواید برگزاری دومین دوره جام بین المللی فجر برای وزنه برداری خوزستان، خاطرنشان کرد: مسابقات بین المللی در یک کشور افزایش داشته باشد به ورزش آن اقلیم و منطقه کمک بسزایی می کند. مسابقات جام فجر برای دومین مرتبه در ایران برگزار شد و این میزبانی برای وزنه برداری استان خوزستان مفید بود.ابتدا تمام وزنه برداران خوزستانی با رکوردهای بالا، روی سکو قرار گرفتند و سپس از نظر سخت افزاری نیز امکانات وزنه برداری استان خوزستان به روز شد تا جاییکه تخته، هالتر و صفحه در اختیار تمام هیأت های شهرستان ها گذاشته شد.
قریشی با تایید این خبر که یک تیم از استان خوزستان در رقابت های بین المللی شرکت خواهد کرد، یادآور شد: از افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان در خواست داشتیم که یک تیم منتخب استانی را به مسابقات بین المللی اعزام کنیم. برای همین مسئله نیز قول همکاری برای تامین مسائل مالی را به هیأت وزنه برداری داده اند. همچنین با علی مرادی رییس فدراسیون تلفنی صحبت کردم و قول مساعد را شفاهاً از وی برای اعزام این تیم گرفتم.
وی در خصوص فعالیت های عمرانی وزنه برداری استان نیز بیان داشت: برنامه ریزی بسیار خوبی برای ساخت و احداث خوابگاه 50 نفره در مجموعه ورزشی محل هیأت وزنه برداری استان خوزستان داریم که امسال به بهره برداری خواهد رسید. از این رو در روزهای آتی کلنگ این پروژه نیز زده خواهد شد. همچنین نصب سقف کاذب سالن وزنه برداری هم در دستور کار قرار دارد. برای برطرف کردن مشکلات سخت افزاری هیأت های شهرستان های مختلف به دنبال تامین مبلغ قابل توجه ای هستیم تا به کلی مشکل امکانات را مرتفع کنیم.
قریشی در خصوص برنامه ریزی میزبانی مسابقات کشوری و بین المللی در استان خوزستان گفت: در حال تدارک برگزاری مسابقه سطح بالا در رقابت های قهرمانی کشور هستیم. همچنین با کمک های مدیر کل ورزش و جوانان و استاندار خوزستان و مساعدت های دکتر علی مردای رییس فدراسیون وزنه برداری سومین دوره جام بین المللی فجر را بهتر و جامع تر در استان خوزستان برگزار خواهیم کرد.
وی در خصوص فعالیت های آموزشی هیأت وزنه برداری استان خوزستان تصریح کرد: کلاس های مربی گری درجه یک و درجه سه با مدرسان تئوری و عملی که سه تن از قهرمانان به نام وزنه برداری استان خوزستان بودند را طی روزهای گذشته برگزار کردیم.این کلاس ها برای تمامی وزنه برداران تدارک دیده شده است و متقاضیان از رشته های دیگر ورزشی در این کلاس ها شرکت نداشتند.همچنین یک دوره کلاس داوری درجه یک را در آینده نزدیک به میزبانی اهواز برگزار می کنیم.