چهارشنبه, 20 مرداد,1395

قرار گرفتن در صدر استارت لیست، ضامن قهرمانی نیست

سهراب مرادی: توقع مردم در بازی های المپیک نباید بیش از توانم باشد

قرار گرفتن در صدر استارت لیست، ضامن قهرمانی نیست
ملی پوش دسته 94 کیلوگرم کشورمان معتقد است؛ بعد از مدت ها دوری از میادین بین المللی المپیک 2016 ریو نخستین میدان بزرگی است که در آن روی تخته می روم.بنابراین اینکه توقعات از من برای کسب مدال بیشتر از توانم باشد اصلاً کار حرفه ای نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سهراب مرادی وزنه بردار دسته 94 کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری کشورمان در بازی های المپیک 2016 ریو در خصوص اینکه برخی از رسانه ها با بالا بردن سطح توقع عمومی باعث افزایش استرس پیش از مسابقه برای ورزشکار می شوند در این مورد تاکید کرد:قطعاً بیش از آنچه که در توانم است هیچ انتظاری از خودم ندارم چون بعد از چهار سال پای به میدان بزرگی همچون المپیک گذاشته ام و به درستی می دانم که المپیک سخت ترین و پر استرس ترین رویداد ورزشی دنیاست. همه ورزشکاران برای کسب مدال تمام تلاش خود را می کنند از این رو اصلاً نمی دانم در روز مسابقه روی تخته چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی ادامه داد: رقابت سخت و نفس گیری را با حریفان قدرتمند خود در دسته 94 کیلوگرم دارم.همه رقیبانم قهرمان المپیک و جهان هستند.تمام تلاشم در المپیک این هست که وظیفه خود را به خوبی انجام دهم و پایین تر از توانم عمل نکنم. دربازی های المپیک ممکن  است هر اتفاقی  رخ دهد.

مرادی در خصوص قرار گرفتن در صدر استارت لیست رقابتهای وزنه برداری بازی های المپیک 2016 ریو خاطرنشان کرد: جای داشتن در صدر استارت لیست رقابتهای وزنه برداری اصلاً نشان دهنده این نیست که وزنه بردار صدر نشین در جدول رکورد ورودی، قهرمان آن مسابقات شود. رقابت بر روی تخته همه چیز را مشخص می کند.

وزنه بردار دسته 94 در خصوص آخرین وضعیت خود قبل از رقابت در این وزن گفت: شخصاً انتظاربالای از خودم ندارم.بعد از مسابقات گزینشی المپیک 2016 ریو، در کلمبیا خیلی بدنم تحلیل رفت و هنوز هم به اوج آمادگی مطلوب نرسیده ام. چون مسیر سختی را برای رسیدن به المپیک طی کردم.

مرادی در پایان در خصوص آخرین شرایط بدنی اش خاطر نشان کرد: کمی از ناحیه کتف احساس درد می کنم. امیدوارم تا روز مسابقه درد برطرف شود و مرا  برای مسابقه اذیت نکند.

لازم به ذکر است؛ سهراب مرادی به همراه علی هاشمی، یکشنبه راس ساعت 2:30 بامداد (24 مرداد) در رقابتهای وزنه برداری بازی های المپیک 2016 ریو و در دسته 94 کیلوگرم به روی تخته می روند.