یکشنبه, 24 مرداد,1395

فکر نمی‌کردم در المپیک وزنه بزنم اما حالا قهرمانم

مرادی: آرزویم طلایی شدن بهداد است

فکر نمی‌کردم در المپیک وزنه بزنم اما حالا قهرمانم

سهراب مرادی پس از قهرمانی در رقابت های دسته ۹۴ کیلوگرم در نشست خبری خود اعلام کرد؛ مدالش را به رهبر انقلاب و مردم ایران تقدیم می کند و در ادامه گفت: فکر نمی‌کردم که در المپیک وزنه بزنم اما حالا قهرمان المپیک شده‌ام.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سهراب مرادی پس از قهرمانی در رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک ریو بیان کرد: فکر نمی‌کردم که بتوانم روزی در المپیک وزنه بزنم چه برسد به اینکه طلا بگیرم اما اکنون قهرمان المپیک هستم و خدا را شکر می‌کنم. مدالم را به رهبر معظم انقلاب، همه مردم ایران، خانواده‌ام، علی مرادی رییس فدراسیون و سجاد انوشیروانی  هدیه می کنم.

  

وی ادامه داد:آرزوی من این است که وزنه‌برداری ایران سه طلا بگیرد و بهداد هم قهرمان شود.
مرادی خاطرنشان کرد: من از سال ۲۰۰۹ تاکنون بهترین وزنه‌ها را زدم اما هیچ مدالی غیر از مدال آسیایی نتوانسته بودم بگیرم. خدا را شکر که امروز توانستم طلای المپیک را به دست آورم.
قهرمان وزنه‌برداری المپیک ریو درباره عملکردش در حرکت یک ضرب بیان کرد: به نظر خودم در یک ضرب خیلی خوب کار کردم. من با آن همه مشکلات و سختی‌هایی که پشت سر گذاشتم، باید بگویم که جنازه‌ام به المپیک رسید. من در کلمبیا ۱۸۰ کیلوگرم در دو ضرب زدم و آن موقع به خودم گفتم که چطور می‌خواهم در المپیک وزنه بزنم و واقعا ناامید بودم.

وزنه‌بردار دسته ۹۴ کیلوگرم ایران با اشاره به اینکه توانسته اولین مدال المپیک استان اصفهان را بگیرد، گفت: خدا را شکر که خوش‌رنگ‌ترین مدال را برای استان اصفهان گرفتم. مسئولان نیز دیگر خودشان مرام دارند و می‌دانند که باید چطور رسیدگی کنند.

وی افزود: بعد از المپیک 2012 لندن مشکلات زیادی برای من پیش آمد که یکی از آنها دوپینگ بود. با این حال استارت جدید زدم و تصمیم گرفتم به مدال المپیک برسم. در سرما و در داخل خانه تمرین کردم. خیلی ها به من خندیدند و می‌گفتند چرا تمرین می‌کنی؟ حتی بعدش مشکل بازنشستگی اجباری داشتم.

دومین طلایی کاروان المپیک ایران در ریو ادامه داد: تمام تلاشم را کردم، چون شاید آخرین حضورم باشد.کسی از چهار سال بعد خبر ندارد. مردم به من می گفتند چرا تلاش می‌کنی، اما من سخت کار کردم و طلا گرفتم و می‌دانستم که اینجا باید کار را تمام کنم.

مرادی درباره دوپینگش گفت: وقتی یک ورزشکار دوپینگ می‌کند، خیلی چیزهایش را از دست می‌دهد. همین که می‌گویم در خانه تمرین کرده‌ام، سختی کار من را نشان می‌دهد. با این حال می دانم که همیشه فرصت برای جبران هست و من این را ثابت کردم.

لازم به ذکر است؛ ماموران ستاد کنترل دوپینگ بازی‌های المپیک ریو که تحت نظر آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، نمونه‌گیری و مدیریت نتابج دوپینگ بازی‌های المپیک ریو را بر عهده دارند، بلافاصله پس از مدال‌آوری سهراب مرادی در رقابت‌های وزنه‌برداری دسته ٩٤ کیلوگرم، اقدام به نمونه‌گیری از وی و همچنین مدال‌آوران نقره و برنز این رقابت‌ها کردند.