دوشنبه, 27 فروردین,1397

فخر زارع: انگیزه بالایی برای کسب مدال دارم

وزنه بردار 69 کیلوی نوجوانان: آماده حضور در مسابقات آسیایی هستم

فخر زارع: انگیزه بالایی برای کسب مدال دارم

ملی پوش دسته 69 کیلوگرم نوجوانان گفت: از نظر روحی در شرایط خوبی قرار دارم تا در مسابقات آسیایی مدال بگیرم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ عباس فخر زارع در خصوص اینکه چطور شد به وزنه برداری آمده و الگویش در این رشته چه کسی است، توضیح داد: قبل از این که وارد این رشته بشوم، فوتبال بازی می کردم. دلیل اصلی حضور در وزنه برداری برادر بزرگترم بود و خیلی مرا برای ادامه فعالیتم تشویق می کرد. اولین مربی ام در این رشته سیدحسن موسویان بود. وی خیلی مرا برای پیشرفت کمک کرد تا به این مرحله برسم. الگوی ورزشی من سهراب مرادی است و او برای اولین بار طلای المپیک را برای استان اصفهان به دست آورد.

وی در خصوص آمادگی خودش و تیم ملی نوجوانان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، این چنین گفت: در چند ماه اخیر نفرات حاضر در اردوی تیم ملی تمرین خوبی را در شهرستان های علی آباد کتول و گرگان داشتند و تمرینات در کمپ تیم های ملی هم به صورت منظم و مستمر زیر نظر کادر فنی برگزار شد. برای نخستین بار است به مسابقات بین المللی اعزام می شوم و اکنون وضعیت جسمانی و روحی خیلی خوبی دارم و با آمادگی کامل به مسابقات می روم.

وزنه بردار ۶۹ کیلویی نوجوانان کشورمان در خصوص اینکه آیا از حریفان خود شناخت دارد و در ازبکستان به مدال دست پیدا خواهد کرد، خاطر نشان کرد: از حریفانم شناخت تقریبی دارم و همچنین در حرکات یکضرب و دوضرب وزنه های خوبی را توانستم به ثبت برسانم. اگر این وزنه ها را در نوجوانان آسیا مهار کنم، مسلماً شانس کسب مدال را دارم.

ملی پوش اصفهانی در خصوص برنامه های آتی خود در وزنه برداری تصریح کرد: بعد مسابقات آسیایی، تمرینات خود را بلافاصله شروع می کنم و هدف اصلی این است که جز نفرات اعزامی به المپیک آرژانتین باشم.

عباس فخر زارع در پایان اظهار داشت: از خانواده ام، مربیان استانی و کادر فنی تیم ملی نوجوانان تشکر می کنم که با تمام وجود برای من زحمت کشیدند تا پیشرفت کنم و همیشه قدردان و سپاسگزار آنها هستم.

***مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا 31 فروردین ماه تا 10 اردیبهشت ماه در شهر اورگنج ازبکستان برگزار خواهد شد. تیم ملی نوجوانان با ترکیب عباس فخرزارع و مهدی خلجی (دسته 69 کیلوگرم)، امیرحسین سلامت و محمد توفیق پوزش (دسته 85 کیلوگرم)، امیررضا عسگری دون و پوریا اسکندرزاده (دسته 94 کیلوگرم )، رضا اسدی و علیرضا یوسفی (دسته 94+ کیلوگرم) به این رقابتها اعزام می شود.