یکشنبه, 22 مهر,1397

عنوان قویترین پسر بازیهای المپیک نوجوانان به ایران رسید

یوسفی طلایی شد

عنوان قویترین پسر بازیهای المپیک نوجوانان به ایران رسید

علیرضا یوسفی ملی پوش فوق سنگین وزنه برداری کشورمان با شجاعت و غیرت ستودنی، مدال طلای بازیهای المپیک نوجوانان بوینس آیرس آرژانتین را از آن خود کرد و عنوان قویترین پسر بازیهای المپیک نوجوانان به ایران رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ آخرین روز از رقابتهای وزنه برداری بازیهای المپیک نوجوانان به میزبانی بوینس آیرس آرژانتین با رقابت شرکت کنندگان دسته 85+ کیلوگرم راس ساعت 30 دقیقه بامداد روز یکشنبه 22 مهرماه برگزار شد. علیرضا یوسفی ملی پوش فوق سنگین وزنه برداری کشورمان به مصاف 6 حریف خود در این وزن رفت و در نهایت با مجموع 380 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

یوسفی در این رویداد بسیار مهم هر شش حرکت خود را به درستی بالای سر برد و مدال طلای بازی های المپیک نوجوانان را از آن خود کرد. وی حرکت یکضرب هر سه وزنه خود را به ثبت رساند و به ترتیب وزنه های 150 ، 156 و 162 کیلوگرم را مهار کرد و در این حرکت دوم شد. “هریستو هریستوف” از بلغارستان با ثبت وزنه 173 کیلوگرم در جایگاه نخست حرکت یکضرب ایستاد.

علیرضا در حرکت دوضرب دست به کار بزرگی زد و ابتدا وزنه 202 کیلویی را بالای سر برد تا مدال خود را مسجل کند. سپس در دو حرکت پایانی این رقابت نفس گیر، حریف قدرتمند بلغارستان خود را مغلوب غیرت خود کرد و با ثبت وزنه های 211 و 218 کیلوگرمی مدال طلا را از آن خود کرد و با شجاعت و غیرت ستودنی، عنوان قویترین پسر بازیهای المپیک نوجوانان لقب گرفت.

رده یندی نهایی برترین وزنه برداران دسته 85+ کیلوگرم به شرح زیر است:
1- علیرضا یوسفی (ایران): حرکت یکضرب 162 کیلوگرم در حرکت دوضرب 218 کیلوگرم و در مجموع 380 کیلوگرم
2- هریستوف (بلغارستان): حرکت یکضرب 173 کیلوگرم در حرکت دوضرب 206 کیلوگرم و در مجموع 379 کیلوگرم
3- انزو کوریگ (هلند): حرکت یکضرب 162 کیلوگرم در حرکت دوضرب 203کیلوگرم و در مجموع 365 کیلوگرم