سعید علی حسینی درباره حواشی به وجود آمده در اردو پیش از اعزام به مسابقات آسیایی بحرین گفت: وزنه برداری ایران بزرگتر از افراد است. قهرمانان مختلفی آمده اند و رفته اند و این روند ادامه دارد اما بی نظمی و حواشی دیگر تکرار نخواهد شد.

سرمربی تیم ملی بزرگسالان در کنفرانس مطبوعاتی روز سه شنبه (دهم آبان) گفت: علی هاشمی در اردوها تمرینات و رکوردهای خوبی داشت اما وقفه 16 روزه به دلیل حضور کادر فنی در مسابقات آسیایی بحرین باعث شد وی در این مدت از نظم تمرین و دسترسی به مکمل ها دور شود. از آنجا که در مسابقات جهانی کلمبیا می خواهیم تیم کیفی اعزام شده و مدال کسب کنیم، هاشمی آمادگی لازم را نداشت و انصراف داد.

علی حسینی در توضیح عملکرد تیم در مسابقات آسیایی نیز گفت: به دلایل مختلفی که قبلا هم درباره نحوه انتخاب تیم برای اعزام توضیح داده ام، این نظر که عملکرد ما افت داشته است قبول ندارم. برای مثال رکورد علی داودی در المپیک 215 – 260 نبوده که در اینجا ضعیف شده باشد. داودی بعد از المپیک توکیو در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده و آسیب دیدگی شدید کتف داشت. مدارک پزشکی وی نیز موجو.د است. تمرینات او در عرض دوماه و تغییر رکوردها از ابتدای اردو نشان می دهد که پیشرفت خوبی داشته است. او در بحرین هم حرکت یکضرب را از 195 شروع کرد که تا به حال چنین شروعی نداشته بود. در دوضرب 243 زد که قبلا در هیچ مسابقه ای نزده بود.

ما به دلیل برخی آسیب دیدگی ها و به دلایل دیگر نمی توانستیم از تمام نفراتی که در مسابقات قونیه بودند استفاده کنیم. کسانی مثل عسکری، زارعی، چترایی، عزیزی و معینی که به آسیایی اعزام شدند قبلا عضو ثابت تیم ملی نبودند و داشتند خود را برای لیگ آماده می کردند. اگر موضوع قهرمانی تیم مطرح است که ما فقط با یک مدال زارعی می توانستیم قهرمان شویم ولی آسیب دیدگی او مانع شد.

سرمربی تیم ملی درباره ترافیک وزنه برداران در اوزان 89، 102 و +102 گفت: کمیته فنی این موضوع را دوباره بررسی خواهد کرد ولی از همین الان می دانیم که در اوزان سنگین چه باید بکنیم.

وی درباره اعتراض امیرحقوقی نیز توضیح داد: قبل از مسابقات قونیه از وی برای حضور در اردو دعوت کردیم. با وجود اینکه دوره اعتراضات تمام شده، از او خواستیم که روی تمریناتش تمرکز کند اما همچنان به اعتراض و مطالبه گری ادامه داد. در مسابقات هم ندیدیم که تلاش کند درحالیکه وزنه بردار باید برای وزنه بجنگد و روحیه جنگندگی را نشان دهد. به او هم گفتم که کسب یک مدال باعث نمی شود که وزنه بردار به تمرینات بها ندهد. برای مسابقات آسیایی در حالیکه رسول معتمدی و رضا دهدار را در وزن 102 داشتیم، از وی دعوت کردیم در دسته 109 تمرین کند که قبول نکرد. برای مسابقات جهانی هم به اردو دعوت شد ولی انصراف داد.