جمعه, 11 تیر,1395

علیرضا دهقان:

دومین مدال طلای جهان را می خواهم

علیرضا دهقان:

دهقان در خصوص رقابت با حریفانش در دسته 105 کیلوگرم این گونه توضیح می دهد: سعی دارم با زحمات زیادی که در اردوها کشیدم، حریفانم را شکست بدهم و دومین  مدال طلای جهان در رده سنی جوانان را بدست بیاورم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علیرضا دهقان؛ متولد 7 دی سال 1375 در اهواز است. ابتدا کشتی گیر بوده، ولی به اصرار پدرش وزنه بردارمی شود؛ او  اذعان می کند:به وزنه برداری آمدم و پدرم مسیر بهتری را برای موفقیت نشانم داد از او تشکر می کنم و همیشه قدردانش هستم.حالا او دارنده مدال های طلای نوجوانان 2013جهان در ازبکستان، مدال طلای 2013 نوجوانان آسیا در قطر و رکورد دار حرکت دوضرب با 176 کیلوگرم دسته 94 کیلوگرم، نوجوانان آسیاست و آرزویش رسیدن به مدال طلا در المپیک است.دوستان صمیمی دهقان در تیم ملی جوانان، پیمان جان، امیرحسین فضلی و رامین ولی پور هستند.از 4 سال پیش تا به امروز در اردوی تیم های ملی نوجوانان و جوانان حضور دارند.

علیرضا دهقان در خصوص تمرینات تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان در مسابقات قهرمانی سال 2016جهان در تفلیس گرجستان می گوید: تمرینات خیلی خوب پیش می رود. طبق برنامه ریزی قبلی با وضعیت مناسب تمرین می کنیم.آب و هوایی تفلیس تقریباً شرجی است.

قهرمان نوجوانان جهان در خصوص شناخت از حریفانش در مسابقات جهانی گفت: از رقبای خود در دسته 105 کیلوگرم شناختی ندارم ولی سعی دارم با زحمات زیادی که در اردوها کشیدم آنها را شکست بدهم تا دومین بار به مدال طلای جهان در رده سنی جوانان دست یابم.از این روبه هیچ چیز غیر از مدال طلا فکر نمی کنم.

 

وی درخصوص صدر نشینی دراستارت لیست دسته105 کیلوگرم رقابتهای قهرمانی جهان تاکید کرد: استارت لیست فقط یک برگه کاغذ است و چیزی را از قبل بعنوان مدال مشخص نمی کند ولی همانطور که قبلاً هم گفتم هدفم دست یابی به مدال طلا است.

دهقان در پایان خاطرنشان کرد: از ربیعی و رامهرمزی مربیان تیم ملی جوانان، رئیسی سرپرست تیم ملی وسجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی جوانان تشکر می کنم که برای رساندن وزنه برداران جوان به مسابقات جهانی گرجستان زحمت زیادی کشیدن و امیدوارم با مدال های خود جواب زحمات آنها را بدهیم.