پنجشنبه, 16 خرداد,1398

عزیزی برنز گرفت، قاسمی چهارم شد

رقابتهای قهرمانی جوانان جهان در فیجی

عزیزی برنز گرفت، قاسمی چهارم شد
با پایان رقابت دسته 102 کیلوگرم رقابتهای جهانی جوانان، عزیزی با مجموع 360 کیلوگرم برنز گرفت و قاسمی با مجموع 337 کیلوگرم چهارم شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ در ششمین روز از رقابتهای قهرمانی 2019 جوانان جهان به میزبانی فیجی امیر عزیزی و علی قاسمی با رقبای خود پیکار کردند که در نهایت عزیزی با مجموع 360 کیلوگرم برنز گرفت و قاسمی با مجموع 337 کیلوگرم چهارم شد.
علی قاسمی در حرکت یکضرب ابتدا وزنه 150کیلوگرم را مهار نکرد ولی برای بار دوم این وزنه را به درستی بالای سر برد. در حرکت سوم نیز موفق به مهار وزنه 159 کیلوگرم نشد تا در رده پنجم قرار گیرد. وی در حرکت دوضرب وزنه 180 کیلوگرمی را مهار کرد و در حرکت دوم وزنه187 کیلوگرم را انداخت اما در مرتبه سوم این وزنه را با موفقیت پشت سر گذاشت تا با مجموع 337 کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع چهارم شود.
امیر عزیزی در حرکت یکضرب وزنه های 160 و 165 کیلوگرم را مهار کرد ولی نتوانست در حرکت سوم وزنه 170 کیلوگرم را مهار کند. در حرکت دوضرب هم دو با پیاپی وزنه 195 کیلوگرم انداخت ولی برای سومین بار بر این وزنه غلبه کرد و با مجموع 360 کیلوگرم سه مدال برنز گرفت.

رده‌بندی نهایی 4 وزنه بردار برتر دسته 102 کیلوگرم:
1- ایراکلی چخیدزه از گرجستان: در حرکت‌یکضرب ۱۶۷کیلوگرم، در حرکت دوضرب ۲۰۴کیلوگرم و مجموع ۳۷۱ کیلوگرم
2- آندری آرلیونکا از بلاروس: در حرکت‌یکضرب ۱۶۹کیلوگرم، در حرکت دوضرب ۲۰۱کیلوگرم و مجموع ۳۷۰کیلوگرم
3- امیر عزیزی، درحرکت‌یکضرب ۱۶۵ کیلوگرم ، در حرکت دوضرب ۱۹۵ کیلوگرم و مجموع ۳۶۰ کیلوگرم
4- علی قاسمی، درحرکت‌یکضرب ۱۵۰ کیلوگرم(پنجم) در حرکت دوضرب ۱۸۷ کیلوگرم(چهارم) و مجموع ۳۳۷ کیلوگرم