دوشنبه, 23 بهمن,1396

طریقت: نخستین رکوردگیری نشان داد، پتانسیل بالایی در وزنه برداری زنان کشور وجود دارد

ارائه گزارش از سوی نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه برداری؛

طریقت: نخستین رکوردگیری نشان داد، پتانسیل بالایی در وزنه برداری زنان کشور وجود دارد

نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه برداری گفت: ما به آینده امیدواریم تا با انرژی بیشتر و دستاوردهای این رکوردگیری که نشان دهنده پتانسیل بالایی وزنه برداری زنان کشور است، برنامه ریزی کنیم و عملکرد بانوان در این رشته را توسعه بدهیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ ریحانه طریقت نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه برداری در خصوص اولین دوره رکوردگیری بانوان گفت: اولین دوره رکوردگیری وزنه برداری زنان ایران در روزهای 15 و 16 بهمن ماه مصادف با ایام الله دهه فجر با حضور 102 ورزشکار، مربی، سرپرست، کادر فنی و داوران خانم از 16 استان در تالار وزنه برداری فدراسیون وزنه برداری برگزار شد.

وی ادامه داد: از آنجائیکه فرآیند آموزش در وزنه برداری شامل تکرار سیکل استعدادیابی آموزش و سنجش در غالب رکوردگیری می باشد، این رکوردگیری با هدف ایجاد انگیزه، سنجش پتانسیل موجود، آزمایش استانی و ایجاد فضا و محیطی برای تجربه ملموستر رقابتها برای وزنه برداران خانم برنامه ریزی و انجام شد.

طریقت در خصوص اینکه این رکوردگیری اصلاً مسابقه رسمی نبوده اظهارداشت: در این رکوردگیری مراسم سکو و توزیع مدال نداشتیم و تیم برتر یا ورزشکار برتر معرفی نکردیم، چون این مسابقه رسمی نبود. از آنجائیکه تعداد افراد در اوزان مختلف ناقص بوده و یکسری از استان های فعال در حدود 15 ورزشکار در این رکوردگیری حضور داشتند و برهمین اساس عنوان رسمی به هیچ تیمی تعلق نگرفت.

نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه برداری در خصوص استان های که فعالتر از بقیه استان ها هستند، تاکید کرد: انسجام تیمی، برنامه ریزی به موقع، انجام رکوردگیری، انتخاب و اعزام وزنه بردار به این چنین مراسم های باعث می شود که از استان های همچون خراسان رضوی تقدیر کنیم.البته با همه تلاش ها که صورت گرفت، جای خالی دختران وزنه بردار کرمانشاه که برای حضور در نخستین دوره رکوردگیری کشوری آماده شده بودند، بسیار حس شد.

وی در ادامه در خصوص آینده وزنه برداری بانوان در کشورمان تصریح کرد: استقبال زیاد از طرف هیئت ها نشان دهنده پتانسیل موجود در وزنه برداری بانوان است که حتماً دیده می شود و برای ادامه گسترش آن تا رسیدن به نتایج طلایی برنامه ریزی خواهد شد. برهمین اساس ما به آینده امیدواریم تا با انرژی بیشتر پیگیر دستاوردهای این رکوردگیری که نشان دهنده پتانسیل بالای وزنه برداری زنان کشور است، باشیم و برنامه ریزی کنیم و عملکرد بانوان در این رشته را توسعه بدهیم. تلاش ما این است که با کمک و حمایت معاونت بانوان وزرات ورزش و جوانان که تا به الان ما را همراهی کرده اند، مجوز و مراحل بعدی را هم اخذ کنیم و مشکلات پیش رو را پشت سر بگذاریم.

طریقت در خصوص نخستین اردوی تیم وزنه برداری بانوان نیز گفت: تمامی دختران نوجوان حاضر در این رکوردگیری کشوری به نخستین اردوی تیم وزنه برداری بانوان که همزمان با برگزاری رقابتهای جام بین المللی فجر در اهواز، دعوت می شوند. از میان نفرات دعوت شده به این اردو، وزنه برداران نوجوان برتر به مرحله بعدی اردوی وزنه برداری بانوان ایران دعوت خواهند شد. به همین روال تیم های رده سنی جوانان و بزرگسالان نیز تشکیل خواهد شد و برای آنها نیز برنامه ریزی می شود . بر این اساس افراد مستعد شناخته می شوند و به جمع اردونشینان اضافه خواهند شد.

نایب رئیس وزنه برداری بانوان در پایان خاطرنشان کرد: در ابتدای راه هستیم و بسیاری از استان ها به تازگی به ما می پیوندند. از حمایت ها و اعتماد رئیس فدراسیون وزنه برداری و همچنین همکاران محترم در کمیته اجرایی مسابقات و پشتیبانی که در برگزاری نخستین دوره رکوردگیری و برنامه ریزی ها در کنار بنده بودند، تشکر می کنم.