چهارشنبه, 19 اردیبهشت,1397

شیخ الاسلامی: استقبال پرشوری از مسابقات قهرمانی کشور در زاهدان به عمل آمده است

رئیس کمیته پیشکسوتان: کلاس آنتی دوپینگ، صبح روز جمعه برگزار می شود

شیخ الاسلامی: استقبال پرشوری از مسابقات قهرمانی کشور در زاهدان به عمل آمده است

شیخ الاسلامی رئیس کمتیه پیشکسوتان فدراسیون وزنه برداری گفت: در رقابتهای قهرمانی پیشکسوتان کشور که در زاهدان برگزار می شود، شاهد حضور 155 شرکت کننده هستیم و نسبت به دوره های قبل استقبال چشمگیری از این مسابقات به عمل آمده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علیرضا شیخ الاسلامی رئیس کمیته پیشکسوتان فدراسیون وزنه برداری در خصوص برگزاری رقابتهای قهرمانی پیشکسوتان کشور به میزبانی شهرستان زاهدان اظهار داشت: مسابقات قهرمانی رده سنی پیشکسوتان و انتخابی تیم ملی، برای نخستین بار در شهر با قدمت و سربلند زاهدان برگزار می شود. این دوره از مسابقات نیز به نام شهدای مدافع حرم استان سیستان و بلوچستان نامگذاری شده است. برخلاف صحبت های منتقدین که می گفتند؛ از این رقابتها به دلیل دوری مصافت استقبال نمی شود، ولی شاهد حضور 155 شرکت کننده در این دوره از مسابقات هستیم و نسبت به دوره های قبل افزایش چشمگیری شرکت کننده را داشتیم.هر سال به تعداد متقاضیان در این مسابقات اضافه می شود. پیشکسوتی که خانه نشین بوده، آمادگی خود را برای حضور در این پیکارها اعلام می کند و حتی وزنه بردارانی هم هستند که رکورد ورودی آنها بیشتر از رقابتهای جهانی است.

وی ادامه داد: کنگره مسابقات و مشخص شدن وضعیت نهایی شرکت کنندگان در این پیکارها امروز (19 اردیبهشت ماه) در سالن شهید فهمیده ورزشگاه 17 شهریور، شهر زاهدان برگزار می شود. در این جلسه نمایندگان تمامی استان ها به جهت اعمال آخرین تغییرات در تیم شان و رکوردهای مجموع ورودی نفرات خود، حضور خواهند داشت.

رئیس کمیته پیشکسوتان اضافه کرد: در نشست کنگره ضمن بررسی وضعیت مسابقات، مسائل فنی نیز مورد بحث قرار می گیرد. همچنین هماهنگی تیم ها در خصوص چگونگی قهرمانی تیم ها و انتخاب نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی 2018 جهان در بارسلونا اسپانیا برگزار می شود. در این نشست آقایان محسن جلیلی رئیس کمیته مسابقات ، منوچهر رضاخانی رئیس کمیته داوران، مسعود نوری دبیر کمیته پیشکسوتان فدراسیون وزنه برداری ، استاد سید مرتضی سیف زاده، حمید سنگی، محمداسحاق نارویی، علی شاکری اعضای کمیته پیشکسوتان و بنده درباره آخرین تغییرات تصمیم گیری نهایی را اتخاذ می کنیم.

شیخ الاسلامی در خصوص مشورت گرفتن از پیشکسوتان وزنه برداری کشورمان نیز خاطرنشان کرد: همیشه در تمامی مسابقات پیشکسوتان جلسات متعددی در خلال برگزاری رقابتها با حضور گسترده وزنه برداران برگزار می شود و برهمین اساس از نقطه نظرات و پیشنهادات شرکت کنندگان، مربیان و مسئولان استان ها استقبال می شود تا در جهت بهبود اوضاع و احوال پیشکسوتان وزنه برداری ایران به کار گرفته شود. همچنین در مورد مسائل مهمی همچون روحیه بخشی و انگیزه دادن به این ورزشکاران صحبت های زیادی را دریافت می کنیم. ضمناً در این جلسات، نحوه تمرین کردن و آمادگی حضور وزنه برداران پیشکسوت در مسابقات، با یکدیگر به بحث و تبادل نظر می پردازیم.

وی در خصوص برگزاری یک دوره کلاس مبارزه با دوپینگ در این دوره از مسابقات عنوان داشت: در ارتباط مبارزه با دوپینگ، یک کلاس آنتی دوپینگ برای ارتقاء سطح آگاهی وزنه برداران و مربیان حاضر در مسابقات قهرمانی کشور، روز جمعه ( 21 اردیبهشت ماه) ساعت 8 تا 10 صبح برگزار خواهیم کرد.