یکشنبه, 07 شهریور,1395

شورای فنی با تایید عملکرد سرمربی تیم ملی در المپیک ریو

انوشیروانی تا بازی های آسیایی 2018 در جایگاه خود ابقاء شد

شورای فنی با تایید عملکرد سرمربی تیم ملی در المپیک ریو
سیزدهمین جلسه شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری با محوریت بررسی عملکرد تیم ملی وزنه برداری در بازی های المپیک 2016 ریو و با حضور سجاد انوشیروانی سرمربی المپیکی وزنه برداری و نیز تایید عملکرد وی و ملی پوشان کشورمان در ریو خاتمه یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سیزدهمین جلسه شورای عالی فنی ؛ ظهر امروز با حضورعلی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری، محمدزهتاب رییس شورای عالی فنی، محمدنصیری، داود ملکی، علی پاکیزه جمع، مصطفی حکمت پور، نصراله دهنوی، مهدی عطاراشرفی، محمدرضا کاظمی نژاد، غلامرضاسیاهپور، سها سوهانیان، دکتر داود باقری، منوچهر رضاخانی، عبدالرضا نباتچیان و رضا عباسپور اعضاء تشکیل دهنده این شورا رسما برگزار شد تا در نهایت پس از بررسی مفاد مطرح شده درسیزدهمین جلسه رسمی شورای عالی فنی ، تکلیف برنامه های آتی تیم ملی وزنه برداری در2 رده سنی جوانان و بزرگسالان برای حضوری موفق در رویدادهای مهم بین المللی پیش رومشخص شود.

برهمین اساس و به ترتیب پس از حضور سجاد انوشیروانی (سرمربی بزرگسالان) و نیز وحید ربیعی (سرمربی تیم ملی جوانان) و ارائه توضیحاتی مبسوط در خصوص آخرین وضعیت این دو تیم خصوصا در رده سنی بزرگسالان تصمیمات مهمی اخذ شد که در ادامه به صورت مشروح به آن اشاره می شود.

گفتنی است دستور جلسه سیزدهمین نشست شورای عالی فنی در 5 بند برای حاضرین در جلسه مطرح شد و درنهایت اعضاء با تحلیل فنی موضوعات ارائه شده ، تصمیمات مهمی را اتخاذ کردند تا در نهایت اهداف مد نظر فدراسیون برای کسب موفقیت های بزرگتردر رویدادهای مهم آینده بیش از پیش با دقت نظری دقیقتر از قبل محقق شود.

بنابراین محور اصلی جلسه شورای عالی فنی به ترتیب اولویت ذیل طرح و بررسی شد.
1- بررسی عملکرد تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان در بازی های المپیک 2016 ریو.
2- بررسی موضوع نظارت مستمر کمیته پزشکی در خصوص لیگ فصل 95 که مقرر گردیده به نام لیگ پاک دررشته وزنه برداری نامگذاری شود.
3- بررسی موضوع تشکیل کارگروه تخصصی در خصوص موارد فنی مورد بررسی شورا وارائه گزارش به شورا.
4- بررسی وضعیت تیم ملی جوانان برای شروع اردوها و نحوه اعزام به رقابتهای قهرمانی آسیا در ژاپن.
5- بررسی ادامه یا خاتمه فعالیت مشاور بلغاری تیم ملی وزنه برداری در ادامه راه.

لازم به توضیح است شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری پس از بررسی تمامی جوانب و زوایای مختلف موجود در این 5 موردی که به صورت دستور جلسه درسیزدهمین نشست شورای عالی مطرح شده بود در نهایت در خصوص نتایجی که در ادامه به آن اشاره می شود با اکثریت آراء به تفاهم رسیدند.
برهمین مبنا، نتایج بدست آمده در سیزدهمین جلسه رسمی شورای عالی فنی وزنه برداری به ترتیب به شرح زیر است:
1- مقرر گردید سجاد انوشیروانی پس تایید عملکرد فنی وی توسط اعضاء شورای عالی تا بازی های آسیایی 2018 همچنان بعنوان سرمربی تیم ملی وزنه برداری با قدرت به کار خود ادامه دهد. همچنین انوشیروانی موظف گردید تا در فاصله زمانی مقرر شده ( دو هفته) برنامه عملیاتی و آماده سازی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان را برای تایید نهایی تدوین کرده و در جلسه بعدی شورای فنی (چهاردهمین جلسه شورا) آنرا ارائه دهد.
5- تیم های متقاضی جهت حضور در رقابتهای جام باشگاههای آسیا در مرحله نخست تسویه حساب سال 94 با ورزشکاران تیم خود را ارائه دهند و سپس با درخواست آنها برای حضور در لیگ 95 توسط فدراسیون موافقت وبدین ترتیب همکاری مشترک بین تیم ها با فدراسیون ادامه یابد.
6- شرایط تیم های ملی نوجوانان و جوانان برای اعزام به مسابقات آسیایی و جهانی مورد بررسی قرار گرفت. وحید ربیعی بعنوان سرمربی و فراز رامهرمزی نیز بعنوان مربی همچنان هدایت فنی تیم ملی وزنه برداری جوانان را تا مسابقات آسیایی جوانان در ژاپن ادامه دهند. در این خصوص مقرر شد اردوی تیم ملی جوانان از روز جمعه با دعوت از 13 وزنه بردار جوان تشکیل و برنامه ریزی شود . برهمین اساس نفرات دعوت شده در اوزان مختلف به شرح زیر می باشند:
علیرضا طاهریان(دسته 62 کیلوگرم)، مصطفی زارعی(دسته 77 کیلوگرم)، عارف خاکی و رامین ولی پور(دسته 85 کیلوگرم )، رضابیرالوند، مهردادقهرمانی و رحمان اورامه(دسته 94 کیلوگرم)، علیرضا دهقان، محمدحسین رئیسی و پیمان جان( دسته 105 کیلو گرم) امیرحسین فضلی، علیرضاسلیمانی و سعید رضازاده (دسته 105+ کیلوگرم).
گفتنی است؛ ملی پوشان جوان پس از اخذ تست دوپینگ و محرز شدن پاکی و سلامتی کامل مجوز ادامه فعالیت در اردوی تیم ملی جوانان را کسب می کنند. در غیر اینصورت ملی پوشان دعوت شده به اردوی جوانان اگر از بابت دوپینگ مشکلی داشته باشند قطعا طبق قانون با خاطیان برخورد می شود.
7- وزنه بردارانی که نامشان در حوضچه جهانی وادا (بابت اخذ تست دوپینگ)قرار دارد و توسط کادرفنی به تیم ملی دعوت می شوند ، اگر از حضور در اردو سرباز زده و مثل سایر ملی پوشان در محل برگزاری اردوهای ملی حضور پیدا نکنند، قطعا بعنوان وزنه بردار بازنشسته به حساب آمده و نامشان از گردونه وزنه برداران فعال خارج خواهد شد.
8- تمامی وزنه برداران در سال 95 و در بدو ورود به اردوی تیم ملی مستلزم به آزمایش تست دوپینگ هستند.
9- مقرر گردید فدراسیون وزنه برداری ضمن قدردانی از زحمات ایوان گارچیف (مشاور بلغاری تیم ملی) و پایان قرارداد وی با فدراسیون وزنه برداری ؛ با این مشاور بلغاری قطع همکاری کند.
10- مقرر گردید نخستین کارگروه تخصصی در خصوص بررسی شرایط و فاکتورهای مربوط به حضورمربیان ادواری تشکیل شود تا درجلسه بعدی این کارگروه ضمن مشخص کردن فاکتورهای استاندارد برای تعیین و معرفی مربیان ادواری شرایط را برای تحلیل و تصمیم گیری نهایی در این مورد به شورا ارائه دهند. لازم به ذکر است اعضای این کارگروه را به ترتیب داود ملکی، محمد نصیری، دکتر داود باقری، دکتر مصطفی حکمت پور، محمدرضا کاظمی نژاد، عبدالرضا نباچیان و رضا عباسپور تشکیل می دهند.
11- در نهایت نیز مصوب شد ، چهاردهمین جلسه شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری در خصوص ارزیابی برنامه های سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی بزرگسالان و سایر موارد قید شده در روز 21 شهریور ساعت 14 برگزار شود. همچنین پانزدهمین جلسه شورای عالی فنی در خصوص بررسی ترکیب نهایی تیم ملی وزنه برداری جوانان نیز در روز 27 مهر برگزار خواهد شد.