ﺳﻪشنبه, 05 مرداد,1395

شرایطم بهتر از قبل است

سلیمی:انتظارات از من همیشه بالاست

شرایطم بهتر از قبل است
بهداد سلیمی در خصوص اینکه توقعات از وزنه برداران سنگین وزن بالاست؛ گفت: همیشه در این سال‌ها مردم روی مدال طلای سنگین‌وزن وزنه‌برداری در المپیک حساب ویژه‌ای باز کردند، چراکه بیشتر به چشم می‌آید.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ بهداد سلیمی قهرمان وزنه برداری کشورمان درباره شرایط تیم ملی گفت: روزهای پایانی اردوی تیم ملی را سپری می کنیم. وزنه برداران با انگیزه در تلاش برای کسب آمادگی مدنظر برای حضور در المپیک هستند.

قوی ترین وزنه بردار جهان در خصوص آخرین شرایط تمرینی اش تصریح کرد: وی افزود: به دلیل مصدومیت مجبور شدم تمرینات را از صفر شروع کنم، درحالی‌که تنها 5 ماه فرصت داشتم به آمادگی برسم. برای رسیدن به شرایط ایده آل در وزنه‌برداری حداقل 8 ماه زمان نیاز است، اما خوشبختانه با برنامه‌ریزی کادر فنی و حمایت خوب فدراسیون زمان از دست‌رفته را جبران کردم.

وی ادامه داد: شرایطم بهتر از قبل شده است و امیدوارم زانویم در مدت زمان باقی‌مانده اذیت نکند تا بتوانم در المپیک موفق باشم. ولی با توجه به اینکه من زمان زیادی را از دست دادم. در روزهای باقی مانده تا اعزام شرایط‌مان را حفظ کنیم تا آسیب نبینیم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 

سلیمی در خصوص رکوردهای یکضرب و دوضربش اظهار کرد: به رکوردهای خوبی دست یافته ام به خصوص اینکه در یک ضرب 100 درصد وزنه های مد نظر را به ثبت رساندم اما در حرکت دو ضرب هنوز به شرایط ایده آل نرسیده ام. تلاش خواهم کرد تا در روزهای باقیمانده موفق به ثبت رکوردهایی در حرکت دو ضرب شوم. 

وزنه بردار فوق سنگین کشورمان در خصوص حریفانش در المپیک 2016 ریو تاکید کرد:حریفان سرسختی در المپیک پیش رو دارم. وزنه‌برداران روسیه، گرجستان و استونی حریفان اصلی من هستند که در این سال‌ها جزو بهترین نفرات فوق‌سنگین بوده‌اند. این دوره به‌مراتب کار سخت‌تری در المپیک خواهم داشت، ولی همه تلاشم را می‌کنم که بهترین عملکرد را داشته باشم.

دارنده مدال طلای المپیک و جهان در پاسخ به این سوأل که آیا قول کسب مدال طلا می‌دهید یا خیر، خاطرنشان کرد: قولی بابت کسب مدال طلا نمی‌دهم اما باید چند هفته بگذرد تا ببینم شرایط چطور است. اما من تمام تلاشم را انجام می‌دهم تا مدال خوش‌رنگی را به دست آورم.

سلیمی در خصوص اینکه 4 سال قبل شانس اول کاروان ایران برای کسب مدال طلا بود و احتمالا امسال هم این بار روی دوش او سنگینی کند، گفت: همیشه سعی کرده‌ام با این موضوع احساسی برخورد نکنم و با منطق برخورد کنم.من در هر شرایطی که باشم مردم بالاترین انتظار را از من دارند. واقعیت چیزی است که می‌گویم، هر کاری کنم توقعات از من بالاست و همیشه در این سال‌ها مردم روی مدال طلای سنگین‌ وزن، وزنه‌برداری در المپیک حساب ویژه‌ای باز کردند، چراکه بیشتر به چشم می‌آید.

بهداد سلیمی در خصوص اتفاقی که برای بهادر مولایی وزنه بردار فوق سنگین تیم ملی افتاد گفت: تصادف بهادر اتفاق تلخی بود همه جامعه وزنه برداری از این اتفاق متأثر شدند امیدوارم او هر چه زودتر به شرایط ایده آل بازگردد و فعالیتش را از سر بگیرد.

وزنه برداری فوق سنگین تیم ملی در پایان خاطرنشان کرد: از مردم التماس دعا دارم و از آنان می خواهم با دعا و انرژی مثبت خود زمینه موفقیت تیم ملی وزنه برداری را فراهم کنند.