شنبه, 04 دی,1395

سیستم تمرینی ملی پوشان در مرحله دوم سنگین تر طراحی شده است

انوشیروانی:بابت گرفتن تست دوپینگ با هیچ یک از وزنه برداران تعارف نداریم

 سیستم تمرینی ملی پوشان در مرحله دوم سنگین تر طراحی شده است

مرحله دوم تمرینات تیم ملی وزنه برداری کشورمان درشرایطی از فردا(یکشنبه 5 دی ماه) در تهران آغاز می شودکه سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی معتقد است؛تمامی وزنه برداران قبل از ورود به اردو موظفند با نظارت کمیته پزشکی فدراسیون ، تست دوپینگ داده و درنهایت پس از تایید نادو (ستاد مبارزه با دوپینگ ایران) صلاحیت اردونشین شدن را پیدا می کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان در خصوص آغاز مرحله دوم اردوی آماده سازی تاکید دارد: این دوره از تمرینات تیم ملی بزرگسالان متفاوت تر از گذشته خواهد بود و تمرینات قطعا سنگین تر از قبل طراحی می شود.

سجاد انوشیروانی در خصوص شرایط آغاز اردوی تیم ملی از 5 دی ماه در تهران معتقد است: تمامی وزنه برداران از فردا (یکشنبه 5 دی ماه) در کمپ تمرینی تیم های ملی وزنه برداری حضور پیدا می کنند و تمریناتمان به صورت رسمی از روز دوشنبه(6 دی ماه) راس ساعت 10:30 دقیقه آغاز می شود.قطعا این مرحله از تمرینات تیم ملی بزرگسالان متفاوت تر از گذشته خواهد بود و سنگین تر طراحی می شود. در پایان این مرحله از تمامی وزنه برداران حاضر در اردو رکوردگیری به عمل خواهد آمد تا در نهایت 7 وزنه بردار برتر باقیمانده و به مرحله سوم اردویی بزرگسالان دعوت شوند. مرحله بعدی نیز با حضور چهره های سرشناس وزنه برداری ایران اواسط بهمن استارت می خورد.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری کشورمان در خصوص اینکه آیا وزنه برداری هست که به هردلیل از لیست دعوت شده های به مرحله دوم جا مانده باشد، تاکید کرد: تا امروز نفرات برتر هر وزن را به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت کردیم و تشخیص مان این بوده که تا الان همه خوب ها به اردو دعوت شده اند.هدف و برنامه ریزی کادر فنی تیم ملی وزنه برداری کشورمان استفاده مطلوب از پتانسیل های کنونی وزنه برداری کشورمان است که بتوانیم بهترین ها را به مسابقات بین المللی اعزام کنیم.البته همانطوریکه پیش از این هم اعلام کرده بودیم، اگر بجز این نفراتی که به اردو دعوت شدند بازهم وزنه بردارانی باشند که بتوانند درچهارچوب استاندارد و اعلام شده توسط فدراسیون قرار گرفته و آماده تست دوپینگ نیزباشند قطعا بعد از بررسی های لازم توسط کادرفنی و شورای عالی به اردو دعوت خواهند شد.

انوشیروانی در خاتمه با تاکید مجدد مبنی برجدیت کادرفنی و فدراسیون بابت پاک واردشدن وزنه برداران به اردوی آماده سازی تیم ملی خاطر نشان کرد: فدراسیون وزنه برداری و کمیته پزشکی با برنامه بسیار خوب خود در امر مبارزه با دوپینگ، حقیقتا کار را برای کادر فنی تیم ملی وزنه برداری آسان کرده اند. زیرا با اخذ آزمایش دوپینگ درمسابقات قهرمانی کشور و لیگ برتر وزنه برداری، نفرات برتر وقتی به اردو دعوت می شوند از نظرآلودگی به مواد نیروزا پاک و سالم هستند و از این لحاظ خداراشکر مربیان تیم های ملی درحال حاضر مشکلی ندارند.