چهارشنبه, 27 اردیبهشت,1396

سومین مدال وزنه برداری در کشورهای اسلامی توسط براری

کاپیتان طلایی شد

سومین مدال وزنه برداری در کشورهای اسلامی توسط براری
محمدرضا براری کاپیتان تیم ملی وزنه برداری کشورمان با مجموع 395 کیلوگرم به مدال طلا بازی های همبستگی کشورهای اسلامی دست یافت.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ پنجمین روز از رقابت های وزنه برداری همبستگی کشورهای اسلامی با حضور هفت وزنه بردار کلید خورد.

*در حرکت یکضرب رضا آقازاده ابتدا وزنه ۱۶۴ کیلوگرم را بالای سر برد و سپس درخواست وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی را داد که در مهار آن ناکام شد و در مرتبه سوم نیز در بلند کردن این وزنه ناکام ماند تا پرونده وی در حرکت یکضرب بسته شود.

*محمدرضا براری در اولین انتخاب خود پشت وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی رفت و به راحتی آن را بالای سر برد.وی سپس درخواست وزنه ۱۷۹ کیلوگرمی را داد و این وزنه را نتوانست بالای سر ببرد.براری در سومین شانس خود پشت وزنه ۱۸۱ که رکورد آسیا بود ایستاد اما موفق به بالاکشیدن وزنه نشد تا کارش را با ثبت ۱۷۵ کیلو گرم پایان دهد.

*سلوان العفوری وزنه بردار عراقی در این حرکت با ثبت ۱۷۶ کیلوگرم اول شد.

*حرکت دوضرب برای رضا آقازاده با وزنه ۲۰۲ کیلوگرم آغاز شد که این وزنه بردار موفق به مهار آن شد.وزنه بردار کشورمان برای دومین حرکت خود وزنه ۲۰۵ کیلوگرم را انتخاب کرد و این وزنه را نیز بالای سر برد.
آقازاده در سومین حرکت خود ۲۱۷ را انتخاب کرد اما موفق عمل نکرد تا با مجموع ۳۶۹ کیلوگرم و جایگاه پنجم به کار خود پایان دهد.

*محمدرضا براری در اولین حرکت دوضرب خود وزنه ۲۱۲ کیلوگرمی را بالای سر برد.وی سپس پشت وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی ایستاد اما موفق به بالا بردن این وزنه نشد.براری در آخرین شانس خود وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را بالای سر برد و با مجموع ۳۹۵ کیلوگرم به مدال طلا برسد.

*سلوان العفوری از عراق با مجموع ۳۹۱ دوم شد و ایوان افرموف از ازبکستان به مدال برنز رسید. 

عملکرد دو وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم به شرح زیر است:
1- محمدرضا براری(ایران): حرکت یکضرب 175 کیلوگرم، حرکت دوضرب 220 کیلوگرم و در مجموع با حدنصاب 395 کیلوگرم
2- سلوان العفوری (عراق): حرکت یکضرب 176 کیلوگرم، حرکت دوضرب 215 کیلوگرم و در مجموع با حدنصاب 391 کیلوگرم
.
.
5- رضا آقازاده (ایران): حرکت یکضرب 164 کیلوگرم، حرکت دوضرب 205 کیلوگرم و در مجموع با حدنصاب 369 کیلوگرم