جمعه, 14 خرداد,1395

سلیمی:

باید تا روز مسابقه در المپیک به اوج آمادگی برسم

سلیمی:

 بهداد سلیمی معتقد است: تا  المپیک2016 ریو، 80 روز باقی مانده  است و باید تا روز مسابقه به اوج آمادگی برسم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ بهداد سلیمی قهرمان المپیکی کشورمان در خصوص  شرکت در مسابقات فجر، خاطرنشان کرد: با تصمیم کادر فنی و کادر پزشکی در حرکت دو ضرب فشار زیادی روی خودم نیاوردم اما بیشترین تلاشم را بر روی یک ضرب کردم.در حرکت یک ضرب بیشتر به خودم فشار آوردم اما به دلیل درد و ضرب خوردگی که داشتم کادر فنی تیم ملی و کادر پزشکی صلاح را بر این دانستند که در دو ضرب به خودم فشار نیاورم. شرایط تمرینی خوبی را پیگیری کردم و ان‌شاءالله با ادامه این روند بتوانم در المپیک بهترین نتیجه را به دست بیاورم.

ملی‌پوش وزنه برداری کشورمان در پاسخ به این سوال که چرا در حرکت قیچی در دو ضرب آمادگی همیشگی را نداشت، اظهار داشت: حدود 40 روز طول می‌کشد تا حرکت قیچی را خوب انجام دهم اما قطعا در هفته‌های آینده بهتر خواهم شد.

 سلیمی درباره برنامه‌های آینده تصریح کرد: برنامه‌ریزی را مسئولان فدراسیون و کادر فنی انجام می‌دهند اما من به عنوان وزنه‌بردار و ورزشکار اجراکننده این تصمیمات هستم. از آخر هفته بعد اردوی دو هفته‌‌ای در شمال خواهیم داشت و آنجا تمرین می‌کنیم تا رکوردها بهتر شوند.

 وی ادامه داد: دکتر کیهانی و دکتر باقری رییس کمیته پزشکی فدراسیون همه جوره برای من سنگ تمام گذاشتند و اگر زحمت این عزیزان نبود نمی‌توانستم به این موفقیت برسم. آنها همه جوره من را حمایت کردند و دست‌شان را می‌بوسم. ان‌شاءالله لطف آن‌ها را با طلای المپیک جبران کنم.

 قوی ترین وزنه بردار جهان در خصوص رسیدن به المپیک 2016 ریو گفت: خیلی زمان نداریم اما باید بگویم که من دو ماه است که تمریناتم را شروع کردم هر چند که زمانی ندارم تا فشاری به خودم بیاورم. حدود 80 روز تا بازی‌های وزنه‌برداری زمان باقی مانده و باید تا آن زمان همه تلاشم را بکنم. فکر می‌کنم در روز مسابقه در المپیک به اوج آمادگی برسم.

 سلیمی در خصوص برنامه‌های خود افزود: برنامه‌ریزی را فدراسیون و کادر فنی تیم ملی انجام می‌دهند و ما آن را اجرا می‌کنیم اما قرار است از آخر هفته آینده به مدت 4 هفته در شمال کشور اردوی تیم ملی برگزار شود و اگر بتوانیم تمرین‌های خوبی را در آنجا برگزار کنیم، شاهد پیشرفت در رکوردهایمان خواهیم بود.

 سلیمی درباره میزان حمایت‌های مالی از ملی‌پوشان وزنه‌برداری نیز خاطرنشان کرد: فدراسیون و کمیته ملی المپیک هر کمکی از دست‌شان برآمده انجام داده‌اند. در مدتی که من هم مصدوم بودم حمایت‌های خوبی از من صورت گرفت.