پنجشنبه, 03 خرداد,1397

سلطانی فر: روند تاریخ سازی ورزش ایران ادامه پیدا خواهد کرد

قهرمانی‌های مختلف همگان را به فردای روشن ورزش کشور امیدوار کرده

سلطانی فر: روند تاریخ سازی ورزش ایران ادامه پیدا خواهد کرد

دکتر سلطانی فر گفت: امروز جامعه ورزش با صدای بلند اعلام می کنند که بر عهدی که از ابتدا با دولت بسته، ایستاده و هیچ قدرتی نمی تواند انها را از هدفشان باز دارد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، دکتر سلطانی فر در مراسم تجلیل از ورزشکاران با حضور رئیس جمهور اظهار داشت: خداوند بزرگ را شاکریم که بار دیگر توفیق دیدار قهرمانان این سرزمین با رئیس جمهور عزیزمان محقق شد ، توفیقی که بهانه اش ماه پربرکت رمضان است، ماه عشق و بندگی که برای ورزشکاران یادآور مولای بی همتایشان علی (ع) است ، او که پهلوان میدان ها ، دستگیر تهی دستان و یاری بخش دردمندان بود، او که همچنان یاریگر ما در میدان های سخت است و ذکر “یا علی مددش” همچنان در میدان های ورزش طنین انداز است.
دکتر سلطانی فر ادامه داد: امروز جامعه ورزش آمده اند تا با صدای بلند اعلام کنند ؛ بر عهدی که با ایشان بسته اند ایستاده اند ، آمده اند بگویند هیچ قدرتی نمی تواند آن ها را از هدفشان باز بدارد؛ آن ها هیچ زمانی به انذاره امروز برای افتخار آفرینی در میدان های بزرگ آماده نبوده اند، آنها از تبار مردمی هستند که سختی ها را به زانو درآورده و اراده پولادینشان زبانزد جهانیان است . آنها با درد بیگانه اند ، چرا که برای مردم ، سرزمین و پرچمی مبارزه می کنند که بدعهدی و بد اندیشی دشمنانش را نه تنها امروز که در طول تاریخ به چشم دیده اند و باور دارند. ملت ایران همچون گذشته با سربلندی و افتخار از گردنه های سخت تاریخ گذر خواهد کرد و هیچ قدرتی نمی تواند مانع پیشرفت، آرامش و ثبات ملت و این مرز و بوم شود.
وزیر ورزش وجوانان حمایت های دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهور را باعث سرعت درمسیر پیشرفت دانست و تصریح کرد : افتخار آفرینی قهرمانانمان که برای اولین بار در تاریخ ورزش کشورمان رقم می خورد ، هر روز در رشته های مختلف به گوش می رسد و به لطف پروردگار و به واسطه حمایت های دولت پیروزی ها و موفقیت های پی در پی ورزشکاران کشورمان در میادین مهم بین المللی، ورزش را به نماد امیدبخش و هویت ساز برای ملت ایران تبدیل کرده است.
دکتر سلطانی فر با اشاره به اتفاقات قابل توجهی که در عرصه ورزش ایران برای اولین بار در تاریخ ورزش کشور رخ داده است، تصریح کرد: نتایج درخشان تیم ملی فوتبال ایران در مسیر راهیابی به جام جهانی که با اقتدار و برای دومین دوره متوالی رخ داد؛ پنج ستاره شدن فدراسیون فوتبال به عنوان تنها کشور جهان توسط فیفا؛ صعود تیم های استقلال و پرسپولیس به مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا برای اولین بار به صورت هم زمان؛ قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان در دو دوره متوالی؛ مقام سومی تیم های ملی فوتسال و فوتبال ساحلی در رقابت های قهرمانی جهان؛ قهرمانی تیم های ملی وزنه برداری و ووشو در رقابتهای جهانی همچنین قهرمانی تکواندو در جام جهانی و قهرمانی های متعدد در رشته های ژیمناستیک، تیراندازی، تنیس روی میز، جودو، کاراته، اسکواش و … گوشه ای از افتخارآفرینی قهرمانان ایران اسلامی است که ما و همگان را به فردای روشن ورزش کشور امیدوار کرده است.
وزیر ورزش و جوانان گفت: این موفقیت ها در حالی رخ می دهند که روند تاریخ ساز موفقیت ورزشکاران ایران از کسب مدال های رنگارنگ در مهمترین رقابت بین المللی پیش رو یعنی بازی های آسیایی و پاراآسیایی ٢٠١٨ جاکارتا خبر می دهد ضمن اینکه ملی پوشان فوتبال ایران نیز آماده اند با تمام توان در آوردگاه جام جهانی روسیه حضور یافته و نماینده شایسته ای برای ملت ایران باشند.
دکتر سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش اهمیت ورزش همگانی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: یکی از دغدغه های کلیدی رئیس جمهور محترم همواره موضوع همگانی شدن ورزش و ارتقاء سهم ورزش در تحقق سلامت عمومی مردم بوده است که این موضوع در اولویت وزارت ورزش و جوانان قرار گرفت و خوشبختانه با حمایت های ارزشمند دولت تدبیر و امید، اکنون ٢ هزار و سیصد خانه ورزش روستایی در کشور تجهیز و راه اندازی شده است و با تدابیری که در جهت افزایش دسترسی مردم به اماکن ورزشی انجام پذیرفته، پیشبینی می شود روند صعودی افزایش مشارکت ورزشی مردم و تعداد ورزشکاران در رویدادهای ورزش همگانی در پایان فعالیت دولت نسبت به ابتدای دولت دوازدهم پنجاه درصد افزایش یابد.
وزیر ورزش و جوانان حرکت پرشتاب دولت تدبیر و امید که از سوی بانوان ورزشکار و افتخار آفرین آغاز شده است را یکی دیگر از توفیقات دولت تدبیر و امید دانست و توضیح داد: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده موانع حضور دختران ایرانی با حجاب اسلامی به حداقل رسیده و زمینه برای افزایش رشته های ورزشی بانوان فراهم شده است و پذیرش حضور بانوان ایران در رشته بسکتبال بعد از ٣٨ سال رخ داد.
دکتر سلطانی فر قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در رقابت های قهرمانی آسیا، کسب عنوان برترین ورزشکار معلول تیراندازی با کمان جهان در سال ٢٠١٧ توسط یک بانوی ورزشکار ایرانی، کسب مدال جهانی برای بانوان در مسابقات جهانی تکواندو و موفقیت تیم ملی کاراته بانوان در رقابت های قهرمانی آسیا را بخش کوچکی از افتخار افرینی بانوان قهرمان در ماه های اخیر عنوان کرد.
وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت : بار دیگر به نمایندگی از جامعه ورزش از نگاه مثبت و حٌسن نظر رئیس جمهور محترم نسبت به توسعه فعالیت های ورزشی تقدیر می کنم . بی تردید ورزشکاران ، مربیان، داوران و همه دست اندرکاران ورزش کشور همچنان با اراده و اشتیاقی وافر دکتر روحانی را در مسیر اعتلا و پیشرفت کشور یاری کرده و دولت را تا تحقق کامل اهداف تبیین شده، تنها نخواهند گذاشت.