شنبه, 01 اردیبهشت,1397

سلطانی: دنبال مدال خوشرنگ در ازبکستان هستم

ملی پوش جوانان: هدفم رسیدن به مدال المپیک است

سلطانی: دنبال مدال خوشرنگ در ازبکستان هستم

وزنه بردار دسته 77 کیلوگرم گفت: سال قبل در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا به مدال برنز رسیدم ولی امسال قصد دارم مدال خوشرنگ تر را از آن خود کنم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، حسین سلطانی در خصوص شیوه علاقمند شدن به وزنه برداری این گونه توضیح داد: از طریق برادرم به وزنه برداری علاقه مند شدم. از برادرم و علی نصرتی مربیانم در شهرستان و محمدحسین برخواه و حمید رشیدی مربیان تیم های ملی که برای من زحمت کشیده اند، تشکر می کنم.

دارنده مدال نقره نوجوانان جهان در خصوص شرایط اردوهای تیم ملی و آمادگی خودش، تصریح کرد: تمرینات خیلی خوبی را در چند مرحله اردوها پشت سر گذاشتیم. تمامی نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا در فرم ایده آل هستند. وضعیت جسمانی ام نیز خیلی خوب است و امیدوارم در روز مسابقه، در بهترین شرایط قرار بگیرم.

سلطانی در خصوص شناخت از حریفان خود و کسب مدال در آسیا اظهار داشت: دو رقیب را از کشورهای ازبکستان و کره جنوبی پیشرو دارم. رکوردهایی که در تمرینات ثبت کردم به گونه ای است که می توانم مدال ارزشمندی را به دست آورم.

وزنه بردار 77 کیلوی جوانان در خصوص اینکه چندمین رویداد بین المللی است که در مسابقات حضور پیدا می کند، گفت: شرکت در قهرمانی جوانان آسیا پنجمین مسابقه بین المللی ام است و از نظر روحی در شرایط خوبی هستم. سال 2016  در قهرمانی نوجوانان آسیا به مدال برنز دست یافتم ولی امسال قصد دارم مدال خوشرنگ تر را از آن خود بکنم.

وی در خصوص قهرمانی تیم ملی جوانان در آسیایی اظهار داشت: سال قبل در نپال به عنوان نخست تیمی دست یافتیم. امسال نیز قصد داریم از مقام قهرمانی خود در ازبکستان دفاع کنیم.

سلطانی در خصوص آینده ورزشی اش خاطر نشان کرد: دو ماه بعد از آسیایی، جهانی جوانان را در ازبکستان پیشرو داریم و هدفم برای امسال گرفتن مدال های باارزش است. هدف بلندمدتم نیز کسب طلای المپیک است.

***مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا 31 فروردین ماه تا 10 اردیبهشت ماه در شهر اورگنج ازبکستان برگزار خواهد شد. تیم ملی جوانان با ترکیب حسین سلطانی (دسته 77 کیلوگرم)، عارف خاکی و افشین طاهری (دسته 85 کیلوگرم)، رسول معتمدی (دسته 94 کیلوگرم)، امیر عزیزی و علیرضا زارع پور (دسته 105 کیلوگرم)، محمدحسین رئیسی و آرمان محمدزاده (دسته 105+ کیلوگرم) به این رقابتها اعزام می شود.