سعید علی حسینی سرمربی تیم ملی وزنه برداری جوانان کشور در واکنش به حواشی و اتفاقات اخیر پیرامون فدراسیون وزنه برداری و تاثیر آن بر وضعیت تیم تحت مدیریت خود گفت: انتظار داریم هر چه سریعتر به وضعیت فدراسیون رسیدگی شده و آرامشی که حاکم بود به این رشته بازگردانده شود.

وی در مورد وضعیت تیم خود در آستانه مسابقات جهانی یونان توضیح داد: با توجه به اینکه نفرات برتر تیم جوانان را از مسابقات لیگ انتخاب کرده و یک ماه تمرینات فشرده و منظم و طاقت فرسا در دشت مغان داشتیم، این افراد به آمادگی بسیار خوبی رسیده بودند اما عدم تداوم تمرینات و وقفه ای که ایجاد شد، موجب شد تمام زحمات ما به هدر رود.

علی حسینی در توضیح پیامدهای منفی توقف اردوها اظهارداشت: «با این شرایط، کادر فنی و سرپرستی تیم نمی تواند کنترلی روی تمرین و تغذیه ورزشکاران در شرایط خارج از اردو داشته باشد و قطعا مشکلاتی ایجاد خواهد شد.»

به اعتقاد وی «نسلی از جوانان و نوجوانان در رشته وزنه برداری پرورش یافته و آماده شده اند که در شرایط ویژه کرونایی طی دو سال گذشته، همچنین به خاطر مشکلات مالی، از مسابقات دور بوده و ممکن است با ادامه این وضعیت، این نسل را از دست بدهیم.»

علی حسینی از اعلام آمادگی «مسعود محرابی» رییس هیئت وزنه برداری گیلان برای میزبانی اردوی جوانان نیز خبر داد که به گفته وی همچنان این درخواست بلاتکلیف است.

وی در خاتمه گفت: اخیرا یکی از کارشناسان در یک برنامه تلویزیونی به نقل از من سخنانی درباره وضعیت نامناسب فدراسیون وزنه برداری مطرح کردند که بنده تمام این اظهارات را تکذیب کرده و اعلام می کنم که هیچ صحبتی با ایشان نداشته ام. تاکید می کنم که نه ایشان و نه دیگران حق ندارند از اسم من برای بیان مقاصد و اهداف خود استفاده کنند.