دوشنبه, 25 تیر,1397

سرپرست هیئت وزنه برداری استان خراسان رضوی:

برگزاری اولین دوره مسابقات بانوان سراسر کشور در مشهد کار بزرگی است

سرپرست هیئت وزنه برداری استان خراسان رضوی:

سرپرست هیئت وزنه برداری استان خراسان رضوی گفت: در نخستین قدم دست به کار بزرگی زدیم و اولین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور را در شهر مقدس مشهد میزبانی خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علیرضا حبیب پور در خصوص قبول سکان هدایت وزنه برداری استان خراسان رضوی، اظهار داشت: بعد از ١٣ سال دوری با گرفتن سمت سرپرستی هیئت وزنه برداری استان خراسان رضوی به رشته ورزشی فعاليت ام بازگشتم. از بدو ورود به هیئت وزنه برداری استان، جلسه های را با اداره كل ورزش و جوانان استان، مربیان، داوران داشته ام. در نخستین قدم هم ميزبانی اولین دوره مسابقات قهرمانی سه رده سنی (نوجوانان، جوانان و بزرگسالان) بانوان كشور است که کار بسیار بزرگ، ماندگار و تاریخی برای استان خراسان رضوی خواهد بود.((نخستین دوره رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان ( ۱۳ تا ۱۷ سال) و جوانان (۱۸ تا ۲۰ سال) و بزرگسالان بانوان کشور و همچنین انتخابی تیم ملی از ۱۰ تا ۱۴ مردادماه در شهرمقدس مشهد برگزار می شود)).

حبیب پور در خصوص ساخت خانه وزنه برداری استان خراسان رضوی هم تاکید کرد: برای احداث خانه وزنه برداری، موافقت اداره كل ورزش وجوانان استان خراسان رضوی را گرفته ایم. تقاضای زمین برای ساخت خانه وزنه برداری را داده ایم و در حال انجام مراحل اداری هستیم.

وی در خصوص راه اندازی هر چه بیشتر وزنه برداری شهرستان های استان نیز گفت: در روز 15 تیرماه جلسه هم انديشی را با روسای هيئت وزنه برداری شهرستان های استان خراسان رضوی خواهیم داشت و در صدد این هستيم تا هیئت های غیر فعال در استان را راه اندازی كنيم.

سرپرست هیئت وزنه برداری استان خراسان رضوی در خصوص طرح استعدادیابی استان و تجهیز سالن های وزنه برداری در شهر مقدس مشهد تصریح کرد: از اداره كل ورزش وجوانان استان خراسان رضوی تشكر می كنم که با هزینه های طرح استعداد يابی و نخبگان موافقت كردند. تفاهم نامه ای با شهرداری مشهد خواهیم بست تا در دو طرف شهر سالن های وزنه برداری را برای استعدادیابی و نخبه پروری تجهيز كنيم. سخت پيگير خريد هالتر برای بانوان هستيم تا برای بانوان علاقمند امکانات و تجهیزات استاندارد تهیه کنیم. از خانم رفيعی نائب رئیس بانوان استان خراسان رضوی هم تشكر می كنم كه با تلاش در جهت پيشرفت وزنه برداری بانوان استان قدم برمی دارند.

حبیب پور اضافه کرد: وزنه برداری استان خراسان رضوی داوران خیلی خوب و باتجربه ای دارد و سعی می کنیم این داوران ملی و بین المللی را به مسابقات قهرمانی کشور و لیگ برتر وزنه برداری باشگاههای کشور اعزام کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از دکتر مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری و دوستان هیئت همراه كه با توجه به مشغله كاری به مشهد تشريف آوردند و از طرح ارائه شده فدراسيون حمایت کردند بسیار سپاسگذارم. همچنين از دکتر کوروش صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی كه در روز تعطیل وقت گذاشتند و در جلسه حضور یافتند، كمال تشكر را دارم.