سرپرست فدراسیون وزنه برداری/تا آخرین ثانیه تلاش خواهم کرد

 

 سرپرست فدراسیون وزنه برداری در آستانه برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون و همچنین برگزاری انتخابات کمیسیون های ورزشکاران، مربیان و داوران که برای نخستین بار در حال انجام است، از عزم خود برای کاستن از بار مشکلات وزنه برداری تا آخرین ثانیه های مسئولیت سرپرستی سخن گفت.

 

یکی از مهمترین نیازهای فدراسیون و حتی یکی از موارد اساسی مورد اعتراض ملی پوشان، وضعیت اردوها و کمپ تمرین بود که سجاد انوشیروانی در اولین گام بعد از قبول سرپرستی، بهبود وضعیت اردوها را با برگزاری منظم اردو در بابلسر و آکادمی ملی المپیک و تامین امکانات مناسب در اولویت قرار داد.

پس از اعزام تیم های ملی بانوان و آقایان به مسابقات جهانی کلمبیا، صدای کلنگ بازسازی در خوابگاه های کمپ آزادی پیچید درحالیکه همزمان ثبت نام از نامزدهای شرکت در مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون نیز آغاز شده است.

نایب قهرمان المپیک 2012 لندن در این زمینه توضیح داد: برای بازسازی کمپ آزادی نیاز به اخذ مجوز از مجموعه آزادی و سازمان توسعه و تجهیز داشتیم که اخذ مجوزها چند ماهی طول کشید. در حال حاضر استارت بازسازی زده شده و قراردادی با یکی از قهرمانان بنام رشته وزنه برداری که عضو کمیته فنی فدراسیون وزنه برداری هم هست و در این زمینه سررشته دارند، منعقد شده است. بازسازی کمپ یکی از قول های اولیه من به جامعه وزنه برداری بود که باید ظرف دو سه ماه آینده به سرانجام برسد و حتی کل مجموعه را باید بازسازی کنیم که انجام خواهد شد.

انوشیروانی در ادامه اظهارداشت:

*اخذ منابع مالی که برای استان ها قول داده بودیم، در شرف انجام هست و دستورات لازم اخذ شده است. این هم قول دیگری بود که هر استان تخصیص بودجه ویژه و با نام داشته باشد برای این که بتواند اماکن و تجهیزات را بروز کند.

*یکی دیگر از برنامه های ما، الحاق انجمن کراس فیت به وزنه برداری بود تا در زمینه بهبود کمی و کیفی امکانات مشترک به هر دو طرف و در زمینه استعدادیابی برای وزنه برداری کمک موثری باشد که انجام شد.

*موضوع بعدی هم خرید کلان تجهیزات است که دستورات لازم برای اخذ بودجه کسب شده و جا دارد از وزیر محترم ورزش و معاونان ایشان، کمیته ملی المپیک، معاون اول رییس جمهوری و معاونان ایشان، از رییس محترم سازمان برنامه و بودجه و معاونان و همه کسانی که واقعا درصدد کمک به رشته وزنه برداری هستند، تشکر کنم.

 

وی در بخش پایانی این گفتگو تصریح کرد:  اگر قسمت باشد در خدمت جامعه وزنه برداری باشیم، قطعا تا سه سال آینده کل وزنه برداری در کل کشور را نوسازی خواهیم کرد و شاهد خواهید بود که این اتفاق بزرگ رخ خواهد داد. در همین زمان سیزده ست در بندرعباس منتظر ترخیص هست و هفت ست دیگر هم اضافه خواهد شد که برای تجهیز و نوسازی کامل کمپ تمرین بانوان و آقایان در آزادی تخصیص می یابد.