ﺳﻪشنبه, 17 بهمن,1396

سرمربی تیم های پایه ای کشورمان: تمرینات به صورت حساب شده و ایده آل پیش می رود

نیاز به اردوهای خارج از کشور نداریم

سرمربی تیم های پایه ای کشورمان: تمرینات به صورت حساب شده و ایده آل پیش می رود
رشیدی، گفت:از نظر اسکان، تغذیه، امکانات و سالن تمرین مناسب در اختیار نفرات دو گروه اردونشین قرار داده شده است و تمرینات به صورت حساب شده و ایده آل پیش می رود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ حمید رشیدی سرمربی تیم های ملی وزنه برداری پایه ای کشورمان در خصوص اردوهایی شهرستان های علی آباد کتول برای تیم ملی نوجوانان و مشهد مقدس برای تیم ملی جوانان که هم اکنون در حال برگزاری است، اظهار داشت: تمرینات ملی پوشان نوجوان و جوان پس آزمایش کنترل دوپینگ، به ترتیب در استان گلستان و استان خراسان رضوی از روز 10 بهمن ماه با شادابی خاصی آغاز شد. از نظر اسکان، تغذیه، امکانات و سالن تمرین مناسب در اختیار نفرات دو گروه اردونشین قرار داده شده است. اکثریت استان های کشورمان توانایی برگزاری اردوهای تیم ملی را دارند ولی به دلیل کمبودهایی که جهت برپایی اردوهای همزمان از نظر سالن تمرین و اقامت 30 وزنه بردار برای دو تیم نوجوانان و جوانان وجود داشت، به صورت دو اردوی جداگانه، تمرینات این دو رده سنی را برگزار کردیم. لازم می دانم از حمایت و کمک های بی شائبه هیئت وزنه برداری استان خراسان رضوی، هیئت شهرستان مشهد، هیئت وزنه برداری استان گلستان و هیئت وزنه برداری شهرستان علی آباد کتول نهایت تشکر، سپاس و قدردانی خودم را اعلام کنم. واقعاً سنگ تموم گذاشتند تا این نوجوانان و جوانان برومند کشورمان با فراغ بال خاطری تمرینات خود را انجام بدهند.

وی ادامه داد: به دلیل سنگینی کاری که در این چندماه تا اعزام به مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان داریم، ابتدا در شهرمقدس مشهد و اردوی تیم ملی جوانان حضور یافتم تا امام رضا(ع) پشت و پناه وزنه برداری ایران و ورزشکاران و شخص خودم باشد برهمین اساس کارم را در این مکان مقدس آغاز کردم. در هفته اول تمرین دو گروه بسیار ایده آل و حساب شده پیش رفته است و در مشهد خودم حاضر بودم و همچنین ارتباط های پی در پی را با کادر فنی تیم ملی نوجوانان در علی آباد کتول داشتم.

رشیدی تصریح کرد: برای پیگیری بیشتر تمرین نفرات نوجوانان، امروز (سه شنبه 17 بهمن ماه) راهی شهرستان علی آباد کتول خواهم شد تا از نزدیک اردو را زیر نظر داشته باشم. برهمین اساس قرار است روزانه و هفته ای دو روز در تمرین این رده سنی حضور پیدا کنم.

سرمربی تیم های ملی نوجوانان و جوانان در خصوص اینکه اردوهای تیم ملی را می توان در هر نقطه از کشور و هر آب و هوایی برگزار نمود، خاطرنشان کرد: همیشه برگزاری اردوها در مناطق مختلف کشور با نقاط قوت و ضعفی همراه است و اگر کمبودی در این اردوها وجود داشته باشد به مراتب نقاط قوت برپایی این اردوها در مناطق چهار فصل کشورمان مشهود و شایان ذکر خواهد بود. در سالهای گذشته دوست عزیزم کوروش باقری سرمربی سابق تیم ملی کشورمان عنوان داشته بود که هیچ گاه ما به اردوهای خارج از کشور نیاز نداریم. به این حرف با تمام وجود اعتقاد دارم و جز مسائل کاری و شخصی ام است که برگزاری اردوها در داخل کشور فواید زیادی را برای ورزش و حتی کشورمان دارد. از این رو هر کم و کاستی در این اردوهای داخلی قابل چشم پوشی است.

وی در ادامه گفت: اگر وزنه برداری در استان ها و شهرستان ها جاری شود، این مسئله هر چه بیشتر به نوسازی کمپ های تمرینی و محل برگزاری مسابقات رشته وزنه برداری بدل می شود و همچون خون در رگ های این رشته در تمام شهرها جریان خواهد داشت و با اقبال عمومی روبرو می شود.

رشیدی در خصوص برگزاری اردوها در شهرستان ها علی آباد کتول و مشهد عنوان داشت: هم اکنون اردو تیم ملی در استان گلستان تشکیل شده است و با پتانسیلی که این استان در وزنه برداری دارد در آینده نزدیک در دوبخش آقایان و بانوان شاهد پیشرفت زیادی خواهیم بود. مشهد هم در گذشته وزنه برداران خوبی را در سطح ملی داشت و به طور حتم برگزاری این اردوها در این شهر، وزنه برداری این استان را به روزهای اوج خود بازخواهد گرداند.

سرمربی تیم ملی در خصوص ایجاد زیر ساخت های مناسب برای وزنه برداری کشور تاکید کرد: برگزاری اردوها مستلزم هزینه های مالی است و باید گردش مالی در کشورمان جریان داشته باشد و از خروج ارز جلوگیری شود. باید به جایی برسیم که کشورهای خارجی برای برگزاری اردوها خود در کشور عزیزمان تمایل داشته باشند و مطمئناً این توانایی و پتانسیل در ایران وجود دارد.

وی ادامه داد: استان کهگلیویه و بویراحمد چند سالی است که از وزنه برداری فاصله گرفته است، این استان مناطق سرسبز و کوهستانی با مردمانی غیور و تنومند دارد و می تواند پشتوانه های قوی در وزنه برداری ایران داشته باشد. همچنین استان های همانند سیستان و بلوچستان و هرمزگان پدیده های خوبی و قدرتمندی در این رشته دارند. این هدف ما را به جایی می رساند که حداقل ده پایگاه وکمپ های تمرینی تیم های وزنه برداری در سراسر استان ها کشور ایجاد شود. طبعاً وزنه برداری استانها از نظر زیرساخت، امکانات، پرورش وزنه بردار و استعدادیابی، جلوگیری از خروج ارز و نوعی اشتغال به وجود می آید.

رشیدی در خصوص برگزاری اردوی بعدی تیم های پایه وزنه برداری کشورمان؛ گفت: 30 بهمن رکوردگیری نهایی را برای دو تیم نوجوانان و جوانان خواهیم داشت و 2 و 3 وزنه بردار از هر تیم خط خواهند خورد. قصد داریم اردوهای بعدی را به همت هیئت وزنه برداری گلستان در شهرستان گرگان برگزار کنیم. برپایی این اردو در گرگان باعث می شود که اتلاف وقت در تمرینات نفرات بوجود نیاید و ملی پوشان ضرر بدنی نبینند. بر این اساس بلافاصله اردوها را مستمر پیگیری می کنیم تا وقت کافی برای آمادگی ملی پوشان در قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا به میزبانی ازبکستان داشته باشیم.

وی در خصوص زمان برگزاری اردوهای تیم ملی جوانان برای حضور در مسابقات جهانی و همچنین بازی های المپیک نوجوانان؛ خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی همکارانم در کادر فنی تیم های ملی نوجوانان و جوانان، پس از اتمام مسابقات آسیایی نوجوانان و جوانان در روز 10 اردیبهشت ماه، پس از چند روز استراحت اردوی نفرات تیم ملی جوانان را برای حضور در رقابتهای جهانی جوانان در تیرماه سال 97 به همراه 5 وزنه بردار نوجوان برگزار می کنیم. بازی های المپیک نوجوانان، مهرماه برگزار می شود، از این رو دو سهمیه وزنه برداری کشور از بین این 5 وزنه بردار نوجوان، حاضر در اردو انتخاب می شوند و به المپیک نوجوانان اعزام خواهند شد.