دوشنبه, 14 تیر,1395

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان:

امیدوارم شیرینی این قهرمانی با درخشش وزنه برداری در ریو تکمیل شود

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان:

قهرمانی تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان دردوئل جهانی 2016 اتفاقی میمون برای وزنه برداری ایران بود. اتفاقی خوش یمن که بی شک سجاد انوشیروانی سرمربی پیشین تیم ملی جوانان نیزدر آن نقشی محوری داشت. برهمین اساس پس از بازگشت ملی پوشان کشورمان ازتفلیس با همین رویکرد گفت و گویی کوتاه با سرمربی تیم ملی وزنه برداری کشورمان داشتیم که در ادامه بخشی از آن را با هم مرور می کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان با تبریک مجدد به جامعه وزنه برداری وورزش کشور بابت قهرمانی تیم ملی وزنه برداری جوانان در رقابتهای جهانی 2016 گرجستان در این خصوص معتقد است:« زمانی که من سرمربی جوانان شدم هدف اصلی ما رسیدن به سکوی نخست دنیا و قهرمانی جهان بود. حالا هم حقیقتا خوشحالم که تیم ملی جوانان با همان هدف گذاری موفق شد مزد زحماتش را کسب کند. برهمین اساس جا دارد این قهرمانی را ابتدا به اهالی وزنه برداری وسپس به تک تک خانواده این عزیزان تبریک ویژه عرض کنم.»
سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان ادامه می دهد: « خوشحالم از اینکه پس ازرفتنم به تیم بزرگسالان ، برنامه هایی که برای آماده سازی تیم جوانان طراحی شده بود توسط دوستان عزیزم با حمایت فدراسیون ( وحید ربیعی و فراز رامهرمزی) در اردوی جوانان ادامه داشت. همین پشت کار و همتی که تک تک بچه های جوان تیم داشتند باعث شد تا به هدفی که ترسیم شده بود یعنی کسب عنوان قهرمانی جهان دست پیدا کنیم. امیدوارم تا حلاوت و شیرینی این پیروزی در سال 2016 با درخشش ملی پوشان بزرگسال در بازی های المپیک ریو تداوم داشته باشد و تکمیل کننده نوار قهرمانی های وزنه برداری ایران در عرصه های مختلف بین المللی شود.»

نایب قهرمان بازی های المپیک 2012 لندن تاکید می کند:« بدون شک چشم برهم بگذاریم زمان مسابقات آسیایی ژاپن و نیز رقابتهای جهانی سال بعد فرا می رسد. بنابراین چون این وزنه برداران آینده وزنه برداری کشور و تیم ملی ما هستند دررویدادهایی مثل بازی های آسیایی 2018 اندونزی و المپیک 2020 توکیوی ژاپن قطعا باید این برنامه ریزی بدون وقفه همچنان با قدرت ادامه داشته باشد تا ان شالله این روند رو به رشد استمرار پیدا کند. میانگین سنی تیم جوانان ما بین 17 و 18 سال است که این موضوع نوید بخش روزهای پرفروغتر در وزنه برداری ایران است. البته جا دارد ازتک تک خانواده های این وزنه برداران و نیز روسای هیات استانی آنها تشکرویژه ای داشته باشم، چون آنها هم با حمایت های دلسوزانه خود از ما سهم بسزایی در کسب این پیروزی و قهرمانی داشتند.»

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان درخاتمه نیم نگاهی هم به رکورد گیری تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان داشت که قرار است عصر روز چهارشنبه 16 تیر در شهر کلاچای رشت برگزار شود:« این رکوردگیری برای مشخص شدن شرایط استخوان بندی اصلی تیم ملی وزنه برداری اعزامی به بازی های المپیک ریو برگزار می شود و درنهایت به ما نشان می دهد بعد از اردیو سطح دریا که بواسطه تشابه وضعیت آب و هوایی با ریو طراحی شد، شرایط رکوردی و امادگی ملی پوشان کشورمان در آستانه اعزام به بازی های المپیک 2016 ریودر چه سطحی قرار دارد.البته من تا حدود زیادی در تمرینات نرم آمادگی بچه ها ووضعیت رکوردی شان را آنالیز کردم و می دانم که شرایط تیم در چه وضعیتی قرار دارد،ولی این رکوردگیری که در شرایط مسابقه ای برگزار می شود بیشتربه ما کمک می کند تا با سطح آمادگی ملی پوشان در حال حاضر آشنا شویم.»