پنجشنبه, 27 اسفند,1394

سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان:

نگران قرص بودن یا نبودن جای پایم نیستم

حسین توکلی معتقد است: اگر اعتماد به کارم داشته باشم دیگر نگران قرص بودن یا نبودن جای پایم نیستم. به نظرم وقتی کار خوب نباشد خود مربی فکر نمی‌کنم دیگر بخواهد بماند، اما در کل باز هم نظر فدراسیون است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ حسین توکلی در مورد هدفگذاری تیم بز‌ر‌گسالان برای المپیک و این که فکر می‌کند با هر نتیجه‌ای که در المپیک به دست بیاید در تیم ‌ملی ماندگار خواهد بود یا خیر؟ بیا‌ن‌ کرد: ما پنج سهمیه المپیک گرفته‌ایم و باید به دنبال این باشیم که نفرات را به بالاترین سطح برسانیم. این هدفگذاری ما است، اما باید به داشته‌هایمان نیز نگاه کنیم. در واقع نفرات و رکوردهایشان مشخص است. ما بعد از مسابقات قهرمانی آسیا آن کیفیتی که قهرمانان ما نیاز دارند را مهیا خواهیم کرد. در حال‌ حاضر تعدادی از و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ان هنوز به شرایط آمادگی خوب نرسیده‌اند اما نفراتی همچون کیانوش رستمی و سهراب مرادی از شرایط خوبی برخوردار هستند. ما ظرفیت و علم این را داریم که آنها را به کیفیت بالا برسانیم، اما به خود ورزشکار هم بستگی دارد که چقدر برنامه‌هایی که داریم را دنبال کند. در مورد این که بعد از المپیک ماندگار هستم یا نه، بستگی به نظر فدراسیون دارد. چیزی که اکنون بر عهده من است این بوده که تا روزی که هستم کار کنم و مهم این است که کار را خوب انجام دهم. اگر اعتماد به کارم داشته باشم دیگر نگران قرص بودن یا نبودن جای پایم نیستم. به نظرم وقتی کار خوب نباشد خود مربی فکر نمی‌کنم دیگر بخواهد بماند، اما در کل باز هم نظر فدراسیون است.
توکلی در مورد همکاری با مشاور بلغاری نیز خاطر‌ نشان کرد: اگر تعاملی وجود داشته باشد او باید خودش تایید کند. ظاهر نشان می‌دهد که تعاملی بین من و او وجود ندارد، اما به‌ هر‌ حال ما مدتی را در تهران نبودیم ، ولی وقتی که او به کیش آمد صحبت‌هایی را با یکدیگر داشتیم و خودش می‌تواند این را شهادت بدهد. از طرفی تیم ‌ملی در جایگاهی قرار دارد که باید از تمام اشخاص و موقعیت‌ها استفاده کند تا نتیجه‌ لازم را بگیرد. من به عنوان سرمربی حق دارم کاری که به آن واقف هستم را انجام دهم و از مشاور بلغاری نیز نهایت استفاده را کنم. در این مدت با او خیلی صحبت‌ها داشتم. او دو ماه فرصت خواسته تا تجزیه و تحلیل کند و اگر تعاملات ما کمتر بوده فکر می‌کنم دلیلش این بوده که خواسته تیم بز‌ر‌گسالان را از زوایای مختلف بررسی کند و امروز هم در جلسه شورای عالی فنی گزارش خود را ارائه می‌دهد.با این همه من به عنوان سرمربی حق دارم کاری که به آن وقوف کامل دارم را پیش ببرم و البته از ایشان هم مشاوره بگیرم. من اعتقاد دارم تیم ملی ایران نفرات شاخص فراوانی دارد که بتواند در عرصه مربی گری از آنها کمک بگیرد، با این حال باید از مشاوره های ایوان گارچف هم استفاده کرد.
توکلی در ارتباط با وضعیت سهراب مرادی گفت: امیدوارم که سهراب مسابقات گزینشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد و بتواند المپیکی شود. وی در حال حاضر شرایط خوبی دارد.