دوشنبه, 01 مرداد,1397

سرمربی تیمهای ملی پایه: تمرینات نوجوانان المپیکی 5 مردادماه استارت می خورد

اواسط شهریور ماه، اسامی دو المپیکی اعلام می شود

سرمربی تیمهای ملی پایه: تمرینات نوجوانان المپیکی 5 مردادماه استارت می خورد

رشیدی در خصوص آغاز اردوی تیم ملی نوجوانان گفت: برای حضور در بازی های المپیک نوجوانان، تمرینات از 5 مرداد ماه با 4 وزنه‌بردار در تهران آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ حمید رشیدی سرمربی نوجوانان و جوانان درخصوص آغاز اردوی تیم ملی نوجوانان برای حضور در المپیک نوجوانان، اظهار داشت: اردوی تیم ملی نوجوانان برای حضور در بازی های المپیک 2018نوجوانان بوئنوس آیرس آرژانتین از 5 مرداد ماه با 4 وزنه‌بردار (عباس فخر زارع، رضا اسدی، امیررضا عسگری دون، علیرضا یوسفی) در تهران آغاز می شود و علی امینی فرد مربی تیم ملی نوجوانان است که این تمرینات تا 20 مردادماه به طول خواهد انجامید.

وی ادامه داد: با هماهنگی فدراسیون وزنه برداری، مسابقات نوجوانان رده سنی 16 و 17 سال کشور 18 تا 21 مردادماه قرار است در 10 وزن و به میزبانی تهران برگزار می شود. این مسابقات کشوری حکم انتخابی تیم ملی نوجوانان دارد و نفرات انتخابی به مسابقات جهانی 2019 آمریکا اعزام می شوند.

رشیدی در خصوص اردوهای مرحله بعدی تیم ملی نوجوانان، اضافه کرد: دو اردوی سطح ارتفاع و سطح دریا برای 4 ملی پوش برنامه ریزی کرده ایم. یکی – دو شهر را برای برگزاری این اردوها زیر نظر داریم. تمرینات پایانی نیز اواخر شهریورماه تا 14 مهرماه تا زمان اعزام به بازی های المپیک در تهران پیگیری خواهد شد.

سرمربی تیم ملی پایه در خصوص مشخص شدن دو سهمیه وزنه برداری کشورمان برای حضور در المپیک نوجوانان، تاکید کرد: اواسط شهریور ماه رکوردگیری نهایی را از 4 وزنه بردار خواهیم داشت و اسامی دو نفر اصلی برای حضور در بازی های المپیک نوجوانان را معرفی می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از بهمن ماه سال گذشته با برگزاری اردوهای رده سنی نوجوانان و جوانان استعدادیابی گسترده و پیوسته ای را با حمایت علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری داشتیم. دغدغه اصلی ریاست فدراسیون استعدادیابی و پشتوانه سازی است تا نسل وزنه برداری منقطع نشود و این برنامه ریزی کماکان به صورت منظم ادامه پیدا کند. از وی تشکر می کنیم که با هر گونه برنامه تیم های ملی پایه موافقت کردند.

رشیدی در پایان گفت: آخرین مدال وزنه برداری کشورمان در بازی های المپیک نوجوانان 2010 سنگاپور توسط علیرضا کاظمی نژاد بود که امیدوارم با دعای مردم بتوانیم این بار با دست پر از این بازی های بازگردیم.

بازی های المپیک 2018 نوجوانان 14تا 21مهرماه سال جاری بوینس آیرس آرژانتین برگزار خواهد شد.