شنبه, 10 مهر,1395

سجاد انوشیروانی:

تمرینات تیم ملی با شرایط سنتی خداحافظی می‌کند

سجاد انوشیروانی:
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: در برنامه جدید پیشنهادی وزنه‌برداری کشور با شرایط سنتی تمرینی در این رشته ورزشی خداحافظی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ سجاد انوشیروانی در حاشیه مجمع انتخاباتی هیأت وزنه‌برداری استان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تیم وزنه‌برداری برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ آماده می‌شود.در عین حال برنامه‌ای به فدراسیون وزنه‌برداری کشور ارائه‌ شده که در قالب آن تیم ملی جهت آماده‌سازی برای المپیک ۲۰۲۰ از چارچوب تعریف شده‌ای از تمرینات برخوردار می‌شود.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری با بیان اینکه در این برنامه جوان‌گرایی و استفاده از ظرفیت‌های امید و جوان مورد تأکید است، ادامه داد: علاوه بر این استفاده از سیستم‌های نوین وزنه‌برداری نیز تأکید می‌شود.در نظر داریم تا المپیک ۲۰۲۰ با شیوه‌های سنتی تمرین خداحافظی کرده و از شیوه‌های جدید و روز دنیا برای پرورش وزنه‌برداران استفاده کنیم.

دارنده مدال نقره المپیک 2012 لندن اضافه کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر برای اصلاح زیرساخت‌ها و پایه ورزش استان ضعیف عمل شده است.این در حالی است که این استان پتانسیل‌های ورزشی مطرحی دارد و حداقل در رشته وزنه‌برداری می‌توان چند نماینده به المپیک اعزام کرد. در این راستا از ظرفیت پیشکسوتان نیز بهره خواهیم گرفت.