شنبه, 24 مهر,1395

سجادانوشیروانی: 47 هفته زمان داریم تا برای حضوردرجهانی مهیا شویم

برای پشتوانه سازی نگاهی ویژه به وزنه برداران پایه داریم

سجادانوشیروانی: 47 هفته زمان داریم تا برای حضوردرجهانی مهیا شویم
سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان در شرایطی برنامه تمرینی و اردویی خود را برای گرفتن مجوز از شورای عالی فنی در شانزدهمین جلسه ارائه داد که در این برنامه جامع انوشیروانی نگاه ویژه ای به پشتوانه سازی و علمی تر شدن تمرینات ملی پوشان این رده سنی داشت.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛
سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری پس از حضور در شانزدهمین جلسه شورای عالی فنی در خصوص برنامه تمرینی و اردویی بزرگسالان برای درخشش در رقابتهای جهانی 2017 این چنین می گوید: مرحله نخست اردوی تیم ملی بزرگسالان و آغاز تمرینات وزنه برداران ملی پوش این رده سنی از ابتدای آذرماه با هدف پشتوانه سازی برای المپیک آینده(2020) و درخشش در بازی های آسیایی2018 و دعوت از 14 وزنه بردار آینده دار در رده سنی جوانان به همراه وزنه برداران المپیکی (5ملی پوش) آغازمی گردد.

وی ادامه داد: به احتمال فراوان اواخر آذرماه رکوردگیری رسمی از وزنه برداران حاضر در اردو انجام می شود و 8 وزنه بردار که بتوانند نظر کادر فنی را جلب کنند گزینش خواهند شد.البته وزنه بردارانی که از لیست 8 نفره کنار گذاشته می شوند به هیچ وجه به حال خود رها نخواهند شد، بلکه چون همه این 14 وزنه بردار از آتیه سازان وزنه برداری ایران خواهند بود حتی بیرون از اردو نظارت و مراقبت می شوند تا با انگیزه و رکورد بهتر مجدداً بتوانند به اردو بازگردند.

انوشیروانی یادآور شد: دومین مرحله تمرینات تیم ملی بزرگسالان از4 دی ماه به مدت 25 روز در تهران استارت می خورد و سپس به ملی پوشان 3 روز استراحت داده می شود. همچنین سومین مرحله اردو نیزاز بهمن آغاز شده و تا 28 اسفند ادامه خواهد داشت.در این مرحله از تمامی نفرات تست دوپینگ اخذ می شود.البته تاکید می کنم طبق سنوات قبل ملی پوشانی می توانند از ابتدا در اردوی تیم ملی بزرگسالان حضور داشته باشند که پس از اخذ ازمایش دوپینگ سلامتشان مورد تایید کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری و نادو باشد.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری معتقد است: ملی پوشان چهارمین مرحله اردویی خود را از 7 فروردین سال96 آغاز می کنند. اواخر فروردین نیز رکوردگیری انجام شود تا ترکیب نهایی برای رقابتهای آسیایی که احتمالا در اردیبهشت ماه برگزار می شود مشخص شوند.قطعاً پس از این تمامی رکوردگیری های تمرینی ملی پوشان بزرگسال بصورت رسمی و در حضور اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

انوشیروانی ادامه می دهد بعد از مسابقات آسیایی، اردو تعطیل خواهد بود و مرحله بعدی از خرداد استارت می خورد که احتمالاً اگر هماهنگی ها صورت گیرد در شیراز اردو دایر می شود.تیرماه به تهران برمی گردیم وهمینجا در پایتخت تمریناتمان را ادامه می دهیم.

سرمربی تیم ملی تا کید می کند: در پایان و قبل از اعزام به مسابقات جهانی مالزی اردوی سطح دریا و ارتفاع دردستور کار داریم. درپایان هر دو اردو نیزاز وزنه برداران رکوردگیری می شود. ما بعد از اردوی سطح دریا 4 هفته در تهران اردو داریم و بعد ازآن ان شالله با عزمی راسخ برای درخشش و کسب موفقیت عازم مسابقات جهانی 2017 مالزی خواهیم شد. درکل ما 47 هفته منهای یک هفته تعطیلات نوروزی برای آماده سازی و حضوری موفق در مسابقات جهانی مالزی زمان داریم و برهمین اساس برنامه تمرینی و اردویی خود را طراحی کردیم.

انوشیروانی در خاتمه تاکید می کند:بعد از مسابقات جهانی 3 هفته تمرینات تعطیل می شود و بعد از آن 2 هفته به 2 هفته اردو خواهیم داشت و قطعا ازحضور وزنه برداران رده سنی نوجوانان و جوانان استقبال خواهیم کرد.