چهارشنبه, 26 آبان,1395

زحمات یکسال مجموعه فدراسیون جواب داد

برخواه:برای مسابقات آینده از امروز باید شروع کنیم

زحمات یکسال مجموعه فدراسیون جواب داد

برخواه معتقد است؛ رقابتهای قهرمانی آسیا در ژاپن نیز به اتمام رسید و از امروز باید برای مسابقات پیش رو آماده شویم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ محمد حسین برخواه سرمربی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان بعد از قهرمانی مسابقات آسیایی در ژاپن تصریح کرد:خدا را شاکرم که زحمات یکسال اخیر مجموعه فدراسیون وزنه برداری، کادر فنی و اعضای تیم ملی به ثمر نشست و به اهداف مدنظرمان در خصوص قهرمانی تیم ملی نوجوانان در مسابقات جهانی و آسیایی دست یافتیم.

وی ادامه داد: فاصله اندک مسابقات جهانی و آسیایی باعث شده بود نفرات با بدن های خسته به ژاپن اعزام شوند. ولی ملی پوشان نوجوان کشورمان با غیرت و جنگندگی در مسابقات خوش درخشیدند و با 4 مدال طلا، نشان 2نقره و یک گردن آویزبرنز قهرمان آسیا شدیم.این قهرمانان، آینده وزنه برداری ایران هستند، باید در مسابقات آتی افتخار آفرینی کنند و در المپیک 2020 باعث شادی دل مردم کشورمان شوند.

سرمربی تیم ملی نوجوانان در خصوص عملکرد حسین سلطانی ملی پوش دسته 69 کیلوگرم اظهار داشت: تنها ملی پوشی که در مسابقات آسیایی به اندازه پیکارهای جهانی خوب ظاهر نشد، حسین سلطانی وزنه بردار دسته 69 کیوگرم کشورمان بود. وی درمسابقات جهانی مالزی دچارسرما خوردگی شدید شد وتا یک هفته بعد هم این مریضی ادامه داشت.

وی ادامه داد: نقطه قوت سلطانی در حرکت دوضرب است و آنچه که در توانش بود در صحنه مسابقات به اجرا درآورد. وی دو مرتبه، وزنه 161 کیلوگرمی را روی سینه کشید و اگر این وزنه را به نام خود ثبت می کرد به مدال طلای مجموع دست می یافت. در زیر وزنه 161 کیلویی دچار ضعف بدنی و سرگیجه شد؛ چون بدنش زیر وزنه استقرار پیدا نکرده بود که در آن لحظه به او گفتم؛ وزنه را به زمین بیاندازد تا دچار آسیب دیدگی نشود. در مجموع تلاش سلطانی ستودنی بود و عملکرد راضی کننده ای داشت.
برخواه در خصوص برنامه آینده برای تیم ملی نوجوانان کشورمان خاطرنشان کرد: رقابتهای قهرمانی آسیا در ژاپن نیز به اتمام رسید و از امروز باید برای مسابقات پیش رو آماده شویم. پیکارهای قهرمانی نوجوانان سال 2017 جهان، به میزبانی تایلند در فرودین ماه 96 برگزار می شود.فرصت کمی تا این رقابتها فرصت باقی مانده است که البته با هماهنگی فدراسیون سریعاً اردوها را باید از آذرماه شروع کنیم.
وی در پایان گفت: ملی پوشان اکثراً محصل هستند و دی ماه نیز زمان امتحانات آنهاست، برهمین اساس تمرینات در دی ماه تعطیل می شود و پس از آن، تا فروردین سال 96 تمرینات را برای مسابقات جهانی ادامه خواهیم داد.