چهارشنبه, 22 اردیبهشت,1395

رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری:

بیش از توان بهداد از او انتظار نداریم

رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری:

رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری گفت: روند درمان «بهداد سلیمی» نشان می دهد که امیدواری برای بازگشت قهرمان وزنه برداری ایران به میادین افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی فدراسون وزنه برداری، در خصوص روند بهبود قوی ترین وزنه بردارجهان در روزهای اخیر افزود: روند درمانی او بسیار خوب پیش می رود و سلیمی تمریناتش را انجام می دهد و پزشکان با حساسیت زیادی روند درمانی و فیزیوتراپی او را دنبال می کند. تعامل بسیار خوبی با سجاد انوشیروانی در تمرینات و اینکه فشار بیش از حد به این قهرمان کشورمان وارد نشود، وجود دارد. 

رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری ادامه داد: پس از ارائه توضیحات کامل تیم پزشکی، به بهداد سلیمی اجازه حضور در اردوی اردبیل داده شد. سلیمی تمرینات وزنه برداری و حتی حرکات دو ضرب را انجام می دهد، اما حرکت قیچی را انجام نمی دهد.روند درمانی او توسط یک تیم پزشکی کامل شامل فیزیوتراپ، متخصص تعذیه، مراقبت های پزشکی و ماساژور در حال انجام است. 

باقری در خصوص اینکه زمان کوتاهی تا رقابتهای بزرگ المپیک 2016 ریو باقی مانده است، تصریح کرد: این افتخاری برای جامعه پزشکی کشور است که در مدت زمان بسیار کوتاه یکی از قهرمانان ملی را آماده حضور در میدان بزرگی چون المپیک کنند.ولی بیشتر از توانش از او انتظار نداریم.

باقری در خصوص حضور سلیمی در رقابت های بین المللی جام فجر در تهران نیز گفت: بهداد سلیمی به طور حتم در رقابت های بین المللی جام فجر در تهران شرکت خواهد کرد تا ضمن محک جدی خود، مجوز حضور در المپیک را به عنوان دومین مسابقه انتخابی کسب کند.

بهداد سلیمی دارنده دو مدال طلای پیکارهای وزنه برداری قهرمانی جهان در سال های 2010 ترکیه و 2011 فرانسه و همچنین طلای المپیک لندن، اوایل آبان ماه امسال در تمرینات قصد داشت وزنه 262 کیلوگرمی را بالای سرببرد که دچار آسیب در ناحیه زانو شد و رقابت های قهرمانی وزنه برداری سال 2015 جهان (29 آبان تا هفتم آذرماه ) را از دست داد.

رقابت های بین المللی جام فجر به عنوان یکی از مراحل انتخابی المپیک از 9 تا 14 خرداد ماه در تالا وزنه برداری آزادی تهران برگزار می شود.