پنجشنبه, 27 اسفند,1394

رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری:

از همین امروز بازتوانی محمد پور را استارت زدیم

از همین امروز بازتوانی محمدپور را استارت می‌زنیم
با همت و تلاش کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری آرنج آسیب دیده سعید محمد پور ملی پوش وزنه برداری ایران توسط یک تیم پزشکی ایرانی جراحی شد. هم اکنون وضعیت عمومی دارنده نشان برنز جهان ایده آل است. وی تحت نظارت تیم پزشکی که عمل جراحی را انجام داده قرار دارد از همین امروز بازتوانی او آغاز شده است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ دکتر داود باقری رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری در خصوص عمل جراحی دست سعید محمدپور گفت: محمدپور در ابتدا از کمیته پزشکی دلگیر بود که چرا عمل جراحی دستش انجام نمی شود. ولی این آسیب دیدگی خیلی نادر است و عمل جراحی در جهان خیلی کمتر انجام می شود. با توصیه محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان و علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری قرار شد تا عمل جراحی دست محمدپورخارج از کشور انجام شود.
دکتر باقری در پاسخ به این سوال که از زمان مصدومیت تا عمل جراحی دست سعید محمدپور مدت زیادی طول کشید، تاکید کرد: بخاطر تشکیل کمیسیون پزشکی با متخصصان داخلی و خارجی، برای عمل جراحی ایده ال روی دست محمدپور پروسه عمل جراحی بسیار طولانی شد. حتی برای این عمل نادر با پزشکان متخصص فرانسوی، آلمانی و امریکایی مشاوره کردیم که عمل جراحی بهتری را روی دست سعید انجام شود.
رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری در خصوص جراحی در ایران اظهار کرد: با جراحان و متخصصان خارجی مکالمه های زیادی داشتیم تا جراحی این وزنه برداری ملی پوش کشورمان به نحو احسن انجام شود که نهایتاً این عمل جراحی در داخل کشور توسط دکتررضا شهریار کامرانی انجام شد. پس از عمل نیز دکتر کامرانی از این عمل جراحی رضایت کامل داشت.
دکتر باقری در خصوص کارهای بازتوانی محمدپور برای بازگشت هر چه زودتر به وزنه برداری خاطر نشان کرد: از امروز نیز بازتوانی سعید محمدپور برای بازگشت به میادین آغاز شده است. تمام تیم پزشکی بازتوانی از جمله متخصص تغذیه، روانشناس، بدنساز و فیزیوتراپ دست به کار شدند. گروه بازتوانی از هر لحاظ مراقبت های ویژه خود را خواهد داشت . حتی وزن بدنش را کنترل می کنیم تا عضلات محمد پور در این بازتوانی تحلیل نرود و تقویت شود. در ضمن اولین ویزیت پس از عمل جراحی نیز دوشنبه توسط جراح صورت می گیرد.