پنجشنبه, 27 اسفند,1394

رییس کمیته‌ پزشکی فدراسیون و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی

عده ای دوست دارند سلیمی انگیزه اش پایین بیاید

رییس کمیته‌ پزشکی فدراسیون و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی

دکتر باقری در خصوص بازگشت بهداد به میادین این گونه گفت: شاید کسانی دوست داشتند که سلیمی انگیزه‌اش پایین بیاید اما او کارش را به خوبی پیش می‌برد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ داود باقری، رییس کمیته‌ پزشکی فدراسیون و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی نیز در مورد کنترل آزمایش دوپینگ و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ان و این که از اتفاقی که در و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی روسیه رخ داده است، در مورد ایران جلوگیری می‌کنند، تصریح کرد: مساله دوپینگ به صورت سنتی در کل دنیا صورت می‌گیرد و خیلی از ورزشکاران سعی می‌کنند که از این امکان استفاده کنند، اما سیاست دولت روسیه هم همین بود و حتی آنها آزمایشگاهی‌هایی را برای کمک به این امر داشتند، اما ما در ایران چنین مساله‌ای را نداریم و کسی حامی این کار نیست.

سیاست فدراسیون و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی بر این است که با همکاری سرمربی سه رده سنی به ورزشکاران کمک کنیم تا دچار غفلت نشوند از این رو مشغول آگاه سازی آنها هستیم و قوانینی را داریم در شورای عالی فنی تصویب می‌کنیم که از نظر تغذیه و مکمل‌های ورزشی و حتی روانشناسی به ورزشکاران کمک کنیم. می‌خواهیم ورزش پاک را در و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی داشته باشیم و همان طور هم که در مسابقات جهانی آمریکا دیدید توانستیم مساله دوپینگ را کنترل کنیم.
باقری در پاسخ به این پرسش که کمیته‌ پزشکی در نظر ندارد خودش تست‌هایی را بگیرد پیش از این که کار به حضور ماموران نادو و وادا کشیده شود؟ خاطر‌ نشان کرد: خیلی خوب است اگر این اتفاق رخ دهد و حتی پیشنهاد آن را به شورای عالی فنی داده‌ایم و می‌خواهیم آزمایشگاه‌هایی که توانایی این کار را دارند شناسایی کنیم. اگر شورای عالی فنی آن را تصویب کند انجام خواهیم داد. ما حتی تست سلامت را برای ورزشکاران گذاشته ایم و هر و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی که می‌خواهد در مسابقات لیگ شرکت کند، باید پیش از حضور در ر‌قا‌بت‌ها برگه سلامت از نظر معاینات بالینی و آلوده نبودن به مواد نیروزا داشته باشد.
او در مورد آخرین وضعیت بهداد سلیمی و رسیدن به بازی‌های المپیک نیز گفت: روند درمانی او خوب پیش می‌رود. آن چیزی که مهم است انگیزه‌اش است. شاید کسانی دوست داشتند که سلیمی انگیزه‌اش پایین بیاید اما او کارش را به خوبی پیش می‌برد. از لحاظ پزشکی برای جوش خوردن بافت‌ها شش ماه زمان نیاز است که اکنون دو ماه از آن باقی‌ مانده است. سلیمی مشغول بدنسازی است تا افت نکند. فکر می‌کنم در اردیبهشت ماه تست‌های تمرین و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی را انجام می‌دهد و پس از آن توکلی می‌تواند بگوید که می‌تواند به المپیک می‌رسد یا خیر. فکر می‌کنم در مورد سلیمی صحبت زیاد کردم و بهتر است که کمی هم در مورد محمدپور صحبت کنم.

عمل او انجام شده است و امروز هم مرخص می‌شود. پزشک معالج محمدپور از عمل جراحی رضایت داشته، اما نگرانی ما بعد از عمل است که دچار محدودیت حرکت نشود. با خود محمدپور هم صحبت کرده‌ایم و تمام تلاشمان بر این است که این اتفاق نیفتد. خود محمدپور هم باید همکاری موثری داشته باشد و به گفته پزشکش او یک سال بعد می‌تواند به و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی برگردد