شنبه, 20 خرداد,1396

رییس هیأت وزنه برداری استان کرمانشاه:

وزنه برداری کرمانشاه از حالت تعطیلی درآمده است

رییس هیأت وزنه برداری استان کرمانشاه:

سلیمی رییس هیأت وزنه برداری استان کرمانشاه گفت: در طول سه سالی که مسئولیت هیأت وزنه برداری استان کرمانشاه را برعهده گرفتم، مجدداً 5 هیأت شهرستان را به فعالیت عادی خود بازگرداندم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ بابک سلیمی رییس هیأت وزنه برداری استان کرمانشاه در خصوص عملکرد وزنه برداری این استان، تصریح کرد: زمانی که هیأت وزنه برداری استان کرمانشاه را تحویل گرفتم تمامی فعالیت شهرستان تعطیل بودند و مجدداً 5 هیأت شهرستان را بازگشایی کردیم و تمام وسایل و سخت افزار وزنه برداری را در اختیار آنها گذاشتیم.
وی ادامه داد: برای نخستین بار نیز هیئت وزنه برداری شهرستان جوان رود را تأسیس کردیم. در این منطقه سالن تمرین، امکانات وزنه برداری از قبیل تخته، میله و صفحه برای آنها خریداری کردیم و هم اکنون نیز به فعالیت خود ادامه می دهد.
سلیمی در خصوص برگزاری مسابقات در سال 95 داخل استان کرمانشاه و قهرمانی کشور تاکید کرد:مسابقات قهرمانی استان و انتخابی را در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در طول سال 95 برگزار کردیم. نفرات برتر را به رقابت های قهرمانی کشور فرستادیم.در رده سنی 13، 14 و 15 سال در ارومیه در جایگاه هفتم قرار گرفتیم.رده سنی 16 و 17 سال در مراغه هم هفتم و در رده سنی 18، 19 و 20 سال در کرج به مقام سوم دست یافتیم و در رده بزرگسالان نیز به میزبانی خوزستان بود، پنجم شدیم.
وی در خصوص رسیدگی مسئولان ورزش کرمانشاه گفت: سید ارسلان حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از سالن هیأت وزنه برداری بازدید داشتند و قول همکاری برای تهیه و تجهیز امکانات وزنه برداری استان کرمانشاه دادند تا به وزنه برداری را حمایت کنند.
سلیمی در خصوص برنامه های هیأت وزنه برداری استان کرمانشاه تاکید کرد:با توجه به بودجه ای که در اختیار وزنه برداری استان گذاشته شده است، مسابقات را در استان برگزار می کنیم. طرح های زیادی از جمله برگزاری مسابقات وزنه برداری غرب کشور را در دستور کار قرار داده بودیم که به دلیل کمبود بودجه طرح ها و برنامه ها کنسل شد.
وی ادامه داد: در رقابت های وزنه برداری قهرمانی کشور در رده های سنی مختلف جز تیم های برتر کشور محسوب می شویم ولی امکانات و تجهزات در اختیار وزنه برداری استان کرمانشاه قرار نمی گیرد. کرمانشاه استعدادهای زیادی در وزنه برداری دارد ولی وسایل تمرین در اختیار جوانان قرار نمی گیرد. برهمین اساس وزنه برداران خوب با مشکلات مالی پیش رو، وزنه برداری را کنار می گذارند.