دوشنبه, 29 خرداد,1396

رییس هیأت وزنه برداری استان کردستان:

پویایی هیأت های شهرستان در اولویت قرار دارد

رییس هیأت وزنه برداری استان کردستان:
شاهو جوانمردی معتقد است؛ هدف اصلی ام فعال نمودن تمامی هیأت های شهرستان استان کردستان است. 

  

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ شاهو جوانمردی رییس هیأت وزنه برداری استان کردستان در خصوص شرایط کنونی این هیأت اظهار کرد: هیأت وزنه برداری استان کردستان در همه زمینه ها مستمر و فعال بوده و در یکسال اخیر عملکرد قابل قبولی داشته است. در مرکز استان فقط یک سالن وزنه برداری داشتیم و سپس دو سالن دیگر به مجموعه های خود اضافه کردیم.هدف اصلی ما این است که تمامی هیأت های وزنه برداری شهرستان ها را پویا و فعال تر کنیم.

جوانمردی در خصوص عملکرد سال 95 هیئت وزنه برداری استان کردستان تصریح کرد: ابتدا کل مسابقات استانی در رده های سنی مختلف را در شهرستان های استان برگزار کردیم و در کلیه مقاطع اهداء حکم و مدال صورت گرفت.برای حمایت از قهرمانان نیز در بعضی از مسابقات جوایزی به آن عزیزان اهداء شد. برنامه ریزی و پیگیری های لازم برای حفظ و رشد قهرمانان استان انجام دادیم.

وی ادامه داد: برای ارتقاء سطح داوری و مربیگری وزنه برداری استان کردستان کلاس های آموزشی را برگزار نمودیم.

رییس هیأت وزنه برداری استان کردستان اضافه کرد: داوران استان به مسابقات مختلف کشوری و همچنین داوران بین المللی خود را به دو مرحله مسابقات جام فجر اعزام کردیم.

جوانمردی در خصوص برنامه های سال 96 و گسترش وزنه برداری استان یادآور شد: مهم ترین برنامه برای گسترش وزنه برداری استان کردستان کمک به پیشرفت قهرمانان و حضور موفق آنها در لیگ کشوری و حضور در اردوهای تیم ملی است. برنامه هایی را برای شناسایی استعدادها و پرورش وزنه برداران برای سال های آینده خواهیم داشت. 

وی در خصوص برنامه آموزشی در سال 96 نیز عنوان کرد: امسال مترصد برگزاری کلاس آموزشی بانوان درسطح کشوری و کارگاه های آموزشی در سطح استان هستیم.

رییس هیئت وزنه برداری استان کردستان در خصوص تجهیزات و امکانات وزنه برداری استان کردستان تاکید کرد: متاسفانه با کمبود امکانات مواجه هستیم و سالن مجزا و امکانات حداقلی را برای هیأت شهرستان های فراهم کردیم. با حداقل ها و امکانات ساده آموزشی فعالیت های خود را ادامه می دهیم. ولی در سال های آینده همه این سالن ها تجهیزات بهتری را احتیاج دارند که امیدوارم از طریق فدراسیون این امکانات فراهم بشود.

جوانمردی در خصوص برگزاری مسابقات در سطح استان گفت: به طور حتم برگزاری منظم مسابقات در طول سال به بالا رفتن سطح تجربی داوران و مربیان جوان کمک خواهد کرد و قهرمانان استانی پیشرفت چشم گیری خواهند داشت.برهمین اساس با جدیت بیشتری مسابقات قهرمانی استان کردستان را در تمامی رده های سنی برگزار می کنیم.

وی در خصوص برنامه ریزی برای حضور یک تیم از استان کردستان در لیگ برتر وزنه برداری خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های هیأت وزنه برداری استان کردستان، حضور یک تیم بومی در رقابت های لیگ وزنه برداری است. ولی با توجه به اینکه امسال هنوز کار زیر ساختی انجام می دهیم در لیگ شرکت نمی کنیم. برهمین اساس درصدد پرورش وزنه برداران رده پایه هستیم و تصمیم گرفتیم فعلا فعالیت های داخلی را در سطح استان دنبال کنیم. اما با درخشش قهرمانان استان کردستان، قطعاً در آینده نزدیک در لیگ برتر وزنه برداری حضور پیدا خواهیم کرد.