ﺳﻪشنبه, 23 خرداد,1396

رییس هیأت وزنه برداری استان فارس:

بدون توقع برای سربلندی وزنه برداری تلاش می کنیم

رییس هیأت وزنه برداری استان فارس:
هاشمی اعتقاد دارد؛ همه مسئولان وزنه برداری استان فارس بدون توقع برای پیشرفت این رشته ورزشی زحمت می کشند تا ثمره تلاش مان به سود تیم ملی رقم بخورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ نعمت اله هاشمی رییس هیأت وزنه برداری استان فارس در خصوص وضعیت این استان اظهار کرد: ورزشکاران، مربیان، داوران و پیشکسوتان وزنه برداری استان فارس با همکاری و همدلی به کمک هیأت وزنه برداری آمده اند و بدون هیچ چشم داشتی برای پیشرفت این رشته ورزشی زحمت کشیدند تا قهرمانان را تحویل تیم ملی دهند.در این راه همه برای رشدو ارتقاء وزنه برداری استان فارس و همچنین رده ملی کشورمان تلاش می کنند و تا حدودی به اهداف خود در این رشته ورزشی دست یافته ایم.
وی در خصوص عملکرد سال گذشته هیأت وزنه برداری استان فارس یادآور شد: با توجه به همکاری تمامی اعضای هیأت وزنه برداری استان فارس در سال 95، توانستیم 4 تیم در رده های سنی (نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان) را به مسابقات کشوری اعزام کنیم. در نهایت بهترین مقام کشوری و نایب قهرمانی مسابقات رده سنی بزرگسالان را در شهر اهواز بدست آوردیم.
هاشمی در خصوص برنامه های این هیأت در سال 96 تصریح کرد: در مهمترین برنامه برای گسترش وزنه برداری در سطح استان فارس، قصد داریم تا فاز یک خانه وزنه برداری در شهر شیراز را افتتاح کنیم و به مراتب آن را در سال های آینده تکمیل نمایم. خانه وزنه برداری تحول بزرگی در استان به وجود خواهد آورد و با تکمیل خانه وزنه برداری استان، می توانیم رقابت های قهرمانی کشور و سایر مسابقات را در شهرمان میزبانی کنیم. حتی اردوهای تیم های ملی وزنه برداری کشورمان در رده سنی مختلف را پذیرا باشیم.
وی ادامه داد: برابر با تقویم فدراسیون وزنه برداری کشورمان، هیأت وزنه برداری استان فارس نیز تقویم سال 96 را طراحی کرده است و امسال آن را به اجرا در می آوریم.
رییس هیأت وزنه برداری استان فارس در خصوص فعالیت های آموزشی وزنه برداری استان فارس خاطرنشان کرد: خواستار برگزاری دو دوره کلاس مربی گری درجه 2 و درجه 3 را شهر شیراز هستیم. برهمین اساس با همکاری و هماهنگی کمیته آموزش و مربیان این کلاس ها را امسال تشکیل می دهیم.
هاشمی در خصوص امکانات و تجهیزات وزنه برداری در استان فارس تاکید کرد: به طور حتم به وسایل و سخت افزاری از قبیل تخته، میله و صفحه برای افتتاح خانه وزنه برداری نیاز داریم و برهمین اساس از فدراسیون وزنه برداری می خواهم تا در خصوص تجهیز و تکمیل خانه وزنه برداری شیراز ما را حمایت کنند.