ﺳﻪشنبه, 31 فروردین,1395

رییس هیأت وزنه‌برداری استان آذربایجان‌ غربی:

آکادمی بین‌المللی وزنه‌برداری در ارومیه ایجاد می‌شود

رییس هیأت وزنه‌برداری استان آذربایجان‌ غربی:

رییس هیأت وزنه‌برداری استان آذربایجان‌ غربی اولویت  این هیأت  را تأسیس آکادمی بین‌المللی وزنه‌برداری شمال‌ غرب کشور در ارومیه دانست.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ بابک مرادزاده  رییس هیأت وزنه برداری استان آذربایجان غربی در خصوص  ایجاد آکادمی وزنه برداری  در این استان اظهار کرد: در 20 روز آینده آکادمی بین‌المللی وزنه‌برداری شمال‌ غرب کشور در ارومیه کلنگ‌زنی شده و این در حالی است که هم‌اکنون هیچ آکادمی بین‌المللی وزنه‌برداری در سطح کشور وجود ندارد.

مراد زاده ادامه داد: زمین این آکادمی که به نام مرحوم جعفر سلماسی نام‌گذاری شده است در بهترین نقطه شهر توسط اداره کل ورزش و جوانان استان خریداری و تجهیز آن نیز بر عهده هیأت وزنه‌برداری آذربایجان‌ غربی است و در این زمینه با احداث این آکادمی کشورهای همسایه استان نیز در وزنه‌برداری فعال می‌شوند.

رییس هیأت وزنه‌برداری استان آذربایجان‌غربی در خصوص اینکه استعدادیابی در راس امور این هیأت قرار دارد افزود: در این رابطه هیأت وزنه‌برداری استان نخستین هیأتی است که نامه استعدادیابی در مدارس را به اداره کل آموزش و پرورش ارسال کرده است. خوشبختانه تعامل هیأت وزنه‌برداری این استان با آموزش و پرورش نیز زیاد بوده و هفته نخست اردیبهشت و مهر ماه طرح استعدادیابی در مدارس سطح استان آغاز می‌شود.